Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GUS: oceny koniunktury w budownictwie gorsze niż przed miesiącem

0
Podziel się

Ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest w październiku
bardziej pesymistycznie niż we wrześniu - poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

bEpOhRKJ

Ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest w październiku bardziej pesymistycznie niż we wrześniu - poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

"W październiku ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 18 (we wrześniu minus 15). Poprawę koniunktury sygnalizuje 10 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 28 proc. (przed miesiącem odpowiednio 12 proc. i 27 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - napisano.

Z badań wynika, że oceny bieżące i prognozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są bardziej negatywne od zgłaszanych przed miesiącem.

bEpOhRKL

"Nadal jest sygnalizowany wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Dyrektorzy badanych jednostek planują większe od zapowiadanego w ubiegłym miesiącu ograniczanie zatrudnienia. Przedsiębiorcy przewidują spadek cen robót budowlano-montażowych nieco bardziej znaczący od zapowiadanego we wrześniu" - napisano.

Spośród badanych podmiotów 20 proc. (przed rokiem 21 proc.) planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą.

"Dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się ograniczenia portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych, bardziej znaczącego niż oczekiwali w ubiegłym miesiącu" - napisano. (PAP)

map/ osz/ pad/

bEpOhRLm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)