Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GUS: poprawiły się nastroje konsumentów

0
Podziel się

W listopadzie poprawiły się nastroje konsumentów - wynika z danych GUS.
Według najnowszego badania, więcej gospodarstw domowych liczy na poprawę sytuacji finansowej w
najbliższym roku. Lepiej też jest oceniana sytuacja gospodarcza kraju i oczekiwania dotyczące
poziomu bezrobocia w najbliższych 12 miesiącach.

bDmGDRat

W listopadzie poprawiły się nastroje konsumentów - wynika z danych GUS. Według najnowszego badania, więcej gospodarstw domowych liczy na poprawę sytuacji finansowej w najbliższym roku. Lepiej też jest oceniana sytuacja gospodarcza kraju i oczekiwania dotyczące poziomu bezrobocia w najbliższych 12 miesiącach.

Pogorszyła się natomiast ocena sytuacji finansowej gospodarstw domowych w ostatnim roku i możliwości dokonywania ważnych dla nich zakupów. Na niezmienionym poziomie utrzymały się oceny możliwości zaoszczędzenia pieniędzy w gospodarstwach domowych. GUS nie wyklucza, że dynamika spożycia indywidualnego będzie nadal rosła.

Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej podniósł się do minus 18,5 proc. (o 1,6 pkt. proc. do października), a wskaźnik wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej (WWUK) wzrósł o 2,0 pkt. proc. do minus 27,7 proc. - podał GUS. Oba wskaźniki są obecnie wyższe niż w styczniu 2009 r.

bDmGDRav

Oba wskaźniki mogą przyjmować wartość od minus 100 do plus 100. Dodatnie wskaźniki oznaczają przewagę konsumentów nastawionych optymistycznie nad pesymistami. GUS zbadał w listopadzie próbę 1681 gospodarstw domowych. Badanie prowadzone jest wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim (PAP)

ago/ bos/

bDmGDRaW
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)