Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gus
25.11.2009 18:01

GUS: spada sprzedaż usług transportowych

Sprzedaż usług transportowych w październiku spadła ogółem o 2,9 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2008 r. - wynika z informacji Głównego Urzędu Statystycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sprzedaż usług transportowych w październiku spadła ogółem o 2,9 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2008 r. - wynika z informacji Głównego Urzędu Statystycznego. *

W ubiegłym miesiącu przewieziono w sumie 39,2 mln ton ładunków, o 2,3 proc. więcej niż rok wcześniej.

W transporcie kolejowym sprzedaż usług wzrosła o 2,1 proc. - do 23,6 mln ton ładunków. Wzrosła również sprzedaż usług w transporcie samochodowym - o 7,7 proc. W październiku firmy transportowe przewiozły samochodami 10,3 mln ton ładunków. Z kolei rurociągami przetłoczono 3,9 mln ton ropy i produktów naftowych, czyli o 2,8 proc. mniej niż przed rokiem.

W ubiegłym miesiącu wzrosły też o 12,2 proc. przeładunki w portach morskich. W sumie było to 4,4 mln ton ładunków.

"W listopadzie br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa kształtuje się na poziomie negatywnym, niższym od notowanego w październiku br. Przedsiębiorcy przewidują większy spadek popytu i sprzedaży niż prognozowano przed miesiącem oraz pogorszenie sytuacji finansowej" - podał GUS.

"W najbliższych miesiącach przewiduje się obniżenie cen usług transportowych. Skala planowanych zwolnień pracowników może być zbliżona do prognozowanej w październiku br." - napisano w raporcie. (PAP)

dol/ bos/

Tagi: gus, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz