Gwiazdy TVN wygrały z politykami

0

Wynikiem 2:1 zakończył się w niedzielę mecz gwiazdy TVN kontra politycy.
Dochód z meczu trafi do fundacji TVN "Nie jesteś sam".

Wynikiem 2:1 zakończył się w niedzielę mecz gwiazdy TVN kontra politycy. Dochód z meczu trafi do fundacji TVN "Nie jesteś sam".

"Jest jak zawsze. Media wygrały z politykami, to znaczy, że świat nie stanął na głowie. Jest kapitalna widownia i dzieci, które coś od nas dostaną za to, że kochamy sport, kochamy dzieci i siebie nawzajem szanujemy na boisku. Może nie własne kości, bo było ostro, ale ludzi tak" - powiedział kapitan drużyny polityków, premier Donald Tusk tuż po zakończeniu meczu.

Tusk już na samym początku meczu strzelił gola, jednak uznano, że padł on z pozycji spalonej.

Do przerwy nie było bramek. Pierwszą bramkę strzelił tancerz Rafał Maserak, a kolejną kilka minut później zdobył Robert Stockinger z drużyny TVN. Politycy postanowili natychmiast podjąć walkę. Już kilka minut później Cezary Kucharski zdobył jedynego gola dla swojego zespołu.

W drużynie polityków najwięcej było działaczy Platformy Obywatelskiej i osób związanych z koalicją rządową. Na boisko wybiegli m.in. Jak Krzysztof Bielecki, Sławomir Nowak, Andrzej Czerwiński, Roman Kosecki, Sławomir Neumann, Grzegorz Schetyna, Janusz Piechociński. Na murawę wybiegli także politycy opozycyjni m.in. Adam Hofman, Wojciech Szarama, Ryszard KaliszKalisz, Wojciech Olejniczak i Jacek Kurski,

Drużynę gwiazd TVN zasilili m.in. Kamil Durczok, Tomasz Sianecki, Tomasz Jachimek, Paweł Małaszyński, Leszek Lichota, Tomasz Schimscheiner, Rafał Maserak, Bilguun Ariunbaatar, Rafał Bryndal, Waldemar Obłoza, Bartosz Obuchowicz, Wojciech Zieliński i Jan Jankowski.

Zacięta walka trwała godzinę. Niedzielny mecz był piątym spotkaniem gwiazd TVN z politykami, a oglądało go około 30 tys. widzów. Dochód ze sprzedanych biletów oraz wysłanych podczas meczu esemesów, zostanie przekazany Fundacji TVN "Nie jesteś sam".

Mecz poprowadziły: Patricia Kazadi i Tatiana Okupnik, którą było można także usłyszeć w duecie z Dawidem Podsiadło. Na imprezie zaśpiewała także zagraniczna gwiazda Oceana.

Nagrodą był Puchar Fundacji TVN wręczony drużynom przez Bożenę Walter zaraz po skończonym meczu.(PAP)