Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

H.Cegielski Poznań SA chce sprzedać Fabrykę Silników Agregatowych

0
Podziel się:

Za 95,9 milionów złotych spółka H. Cegielski Poznań SA chce sprzedać swoją
spółkę córkę Fabrykę Silników Agregatowych - poinformował w piątek PAP prezes H. Cegielski Jarosław
Lazurko.

bEJbJVFN

*Za 95,9 milionów złotych spółka H. Cegielski Poznań SA chce sprzedać swoją spółkę córkę Fabrykę Silników Agregatowych - poinformował w piątek PAP prezes H. Cegielski Jarosław Lazurko. *

Fabryka Silników Agregatowych (FSA) sp. z o.o. produkuje zespoły prądotwórcze oparte o czterosuwowe silniki wysokoprężne i silniki napędzane gazem. Sprzedawana spółka, zatrudniająca ok. 270 pracowników, miała w 2009 r. obroty w wysokości 115 milionów złotych i zanotował zysk netto 9,5 miliona złotych.

Przetarg zostanie rozstrzygnięty 23 grudnia. Do tego dnia chętni na zakup FSA muszą wpłacić wadium w wysokości 10 proc. ceny. Pieniądze ze sprzedaży FSA zostaną przeznaczone na restrukturyzację spółki H.Cegielski Poznań SA i na inwestycje w nowe projekty zwłaszcza energetyczne.

bEJbJVFP

To już trzecia próba sprzedaży FSA. W poprzednich Cegielski chciał sprzedać fabrykę za 115 i 99 milionów złotych, mimo zainteresowania, inwestorzy nie złożyli w tych przetargach ofert.

Od 2009 roku trwa restrukturyzacja spółki H.Cegielski Poznań SA, w tym czasie zwolniono około 500 pracowników. Na początku 2010 roku firma sprzedała Agencji Rozwoju Przemysłu swoją spółkę córkę Fabrykę Pojazdów Szynowych.

H. Cegielski SA zatrudnia 800 osób (bez pracowników FSA), jest producentem wysokoprężnych silników dwusuwowych, stosowanych do napędów statków a także w elektrowniach, dmuchaw promieniowych powietrza, sprężarek tłokowych i wirnikowych.

Firma wraz z sześcioma spółkami córkami w 2009 roku miała 472 miliony złotych przychodów i odnotowała stratę w wysokości 26 milionów złotych. (PAP)

bEJbJVFV

kpr/ mki/

bEJbJVGq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)