Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

H. Cegielski Poznań SA nie sprzedał Fabryki Silników Agregatowych

0
Podziel się:

Przetarg na sprzedaż Fabryki Silników Agregatowych Sp. z o. o. nie doszedł do
skutku. "Nikt nie wpłacił wadium, a był to warunek rozstrzygnięcia przetargu" - poinformował w
czwartek PAP prezes H. Cegielski SA Jarosław Lazurko.

bEJBPxbF

Przetarg na sprzedaż Fabryki Silników Agregatowych Sp. z o. o. nie doszedł do skutku. "Nikt nie wpłacił wadium, a był to warunek rozstrzygnięcia przetargu" - poinformował w czwartek PAP prezes H. Cegielski SA Jarosław Lazurko.

H. Cegielski Poznań SA chciał sprzedać swoją spółkę córkę Fabrykę Silników Agregatowych za 95,9 milionów złotych.

"W styczniu ogłosimy czwarty ostateczny przetarg z niższą ceną" - powiedział PAP prezes Lazurko.

bEJBPxbH

Fabryka Silników Agregatowych (FSA) sp. z o.o. produkuje zespoły prądotwórcze oparte o czterosuwowe silniki wysokoprężne i silniki napędzane gazem. Sprzedawana spółka, zatrudniająca ok. 270 pracowników, miała w 2009 r. obroty w wysokości 115 milionów złotych i zanotował zysk netto 9,5 miliona złotych.

Była to już trzecia próba sprzedaży FSA. W poprzednich Cegielski chciał sprzedać fabrykę za 115 i 99 milionów złotych, mimo zainteresowania, inwestorzy nie złożyli w tych przetargach ofert.

Od 2009 roku trwa restrukturyzacja spółki H. Cegielski Poznań SA, w tym czasie zwolniono około 500 pracowników. Na początku 2010 roku firma sprzedała Agencji Rozwoju Przemysłu swoją spółkę córkę Fabrykę Pojazdów Szynowych.

H. Cegielski SA zatrudnia 800 osób (bez pracowników FSA), jest producentem wysokoprężnych silników dwusuwowych, stosowanych do napędów statków a także w elektrowniach, dmuchaw promieniowych powietrza, sprężarek tłokowych i wirnikowych.

bEJBPxbN

Firma wraz z sześcioma spółkami córkami w 2009 roku miała 472 miliony złotych przychodów i odnotowała stratę w wysokości 26 milionów złotych. (PAP)

kpr/ mki/

bEJBPxci
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)