Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Haiti: 10 Amerykanów podejrzanych o "kradzież" dzieci

0
Podziel się

au-Prince (PAP/AFP, AP) - Władze Haiti aresztowały 10 obywateli Stanów Zjednoczonych,
podejrzanych o próbę nielegalnego wywozu dzieci pośród chaosu panującego w kraju po trzęsieniu
ziemi z 12 stycznia.

bEgqvDDp

au-Prince (PAP/AFP, AP) - Władze Haiti aresztowały 10 obywateli Stanów Zjednoczonych, podejrzanych o próbę nielegalnego wywozu dzieci pośród chaosu panującego w kraju po trzęsieniu ziemi z 12 stycznia.

Jak poinformował w sobotę haitański minister spraw społecznych i pracy Yves Cristallin, Amerykanów - pięciu miężczyzn i pięć kobiet - zatrzymano w piątek pod granicą z Dominikaną w towarzystwie 31 dzieci w wieku od 2 miesięcy do 12 lat.

"To kradzież, nie adopcja" - podkreślił Cristallin. Tłumaczył, że do adopcji haitańskiego dziecka wymagana jest zgoda urzędu ds. opieki społecznej. Amerykanie nie mieli właściwych dokumentów.

bEgqvDDr

Obywatele USA wraz z dwoma domniemanymi haitańskimi wspólnikami w sobotę trafili do aresztu w Port-au-Prince. Według AP zatrzymani tłumaczyli, że chcieli zabrać dzieci do sierocińca w Dominikanie.

Od tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti z 12 stycznia do adopcji przekazano wiele haitąńskich dzieci. Amerykańska administracja apelowała do swych obywateli oczekujących na adopcję o cierpliwość wobec procedur, które pozwolą na uniknięcie błędów i przemyt dzieci. (PAP)

zab/

5578630 5578623 arch. int.

bEgqvDDS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)