Notowania

haiti
24.10.2010 09:50

Haiti: Cholera dotarła do Port-au-Prince

au-Prince (PAP) - Epidemia cholery, która pochłonęła już na Haiti życie 220 osób, dotarła do stolicy kraju Port-au-Prince - poinformowała w nocy z soboty na niedzielę Panamerykańska Organizacja Zdrowia, agencja Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) .

Podziel się
Dodaj komentarz

*au-Prince (PAP) - Epidemia cholery, która pochłonęła już na Haiti życie 220 osób, dotarła do stolicy kraju Port-au-Prince - poinformowała w nocy z soboty na niedzielę Panamerykańska Organizacja Zdrowia, agencja Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) . *

Laboratorium haitańskiego ministerstwa zdrowia opublikowało późnym wieczorem informację, że w departamencie Zachód na przedmieściach Port-au-Prince wystąpiły przypadki cholery. Liczby zachorowań nie podano.

Tysiące bezdomnych po styczniowym trzęsieniu ziemi na Haiti mieszka w stolicy kraju w namiotach w katastrofalnych warunkach higienicznych, co może doprowadzić do rozprzestrzenienia się epidemii cholery.

Choroba jest przenoszona przez skażoną wodę i jedzenie; w ciągu zaledwie kilku godzin może doprowadzić do śmierci z odwodnienia. (PAP)

jo/ mok/

7561927

Tagi: haiti, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz