Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Haiti: Cholera wciąż zabija, lecz nieco rzadziej

0
Podziel się

Niezwykle wysoki wskaźnik zgonów w następstwie epidemii cholery
na Haiti zaczyna maleć w związku ze wzrostem świadomości ludzi i działaniami medyków -
poinformowała w środę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) .

bEiKijSJ

Niezwykle wysoki wskaźnik zgonów w następstwie epidemii cholery na Haiti zaczyna maleć w związku ze wzrostem świadomości ludzi i działaniami medyków - poinformowała w środę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) .

Obecnie wskaźnik śmiertelności wynosi 7,7 proc., czyli o wiele więcej niż 1 proc., co uważa się za wielkość normalną, lecz jest poniżej 10 proc. notowanych po wybuchu epidemii w ubiegłym tygodniu - powiedziała doktor Claire-Lise Chaignat z WHO.

Przyznała jednak, że w dalszym ciągu Haiti ma do czynienia z poważną epidemią cholery, która według ekspertów nie osiągnęła jeszcze apogeum.

bEiKijSL

Najnowsze dane, które przedstawiły w środę władze haitańskie, mówią o 292 ofiarach śmiertelnych i 535 osobach hospitalizowanych. Liczba osób, które na Haiti zaraziły się cholerą, wynosi 4 147. Dane dotyczą okresu od 19 do 27 października.

Cholera jest przenoszona przez skażoną wodę i jedzenie; w ciągu zaledwie kilku godzin może doprowadzić do śmierci z odwodnienia.

WHO - ONZ-owska agencja ds. zdrowia - uważa, że obecnie najpilniejszym zadaniem jest zapobieżenie rozszerzeniu się zarazy do stolicy Port-au-Prince i obozów dla bezdomnych, którzy przeżyli styczniowe trzęsienie ziemi. Tysiące bezdomnych mieszka w stolicy kraju w namiotach w katastrofalnych warunkach higienicznych.(PAP)

mmp/ mc/

bEiKijSR

7581345 7584304 arch.

bEiKijTm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)