Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.02.2011 04:24

Haiti: Początek kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi

au-Prince (PAP/AP) - Dwoje kandydatów na stanowisko prezydenta Haiti - była Pierwsza Dama Mirlande Manigat oraz popularny muzyk Michel Martelly - rozpoczęło w czwartek (czasu miejscowego) kampanię wyborczą przed drugą turą wyborów przewidzianą na 20 marca.

Podziel się
Dodaj komentarz

*au-Prince (PAP/AP) - Dwoje kandydatów na stanowisko prezydenta Haiti - była Pierwsza Dama Mirlande Manigat oraz popularny muzyk Michel Martelly - rozpoczęło w czwartek (czasu miejscowego) kampanię wyborczą przed drugą turą wyborów przewidzianą na 20 marca. *

70-letnia profesor prawa i była Pierwsza Dama Mirlande Manigat na konferencji w obecności dziennikarzy przedstawiła swoje cele: poprawę sytuacji w oświacie, powstrzymanie epidemii cholery oraz umożliwienie setkom tysięcy Haitańczyków wyprowadzki z tymczasowych obozowisk i powrotu do domów.

Zwolennicy drugiego kandydata Michela Martelly'ego zgromadzili się na wiecu w Cap-Haitien, na którym przemówienia mieszały się z tańcem i śpiewem towarzyszącym występom orkiestry dętej. Martelly'emu towarzyszył inny popularny muzyk Wyclef Jean. Jego sztab wyborczy poinformował, że później wyda oświadczenie podsumowujące wiec.

Druga tura wyborów prezydenckich na Haiti odbędzie się 14 marca, a liczenie głosów potrwa do maja. Obecny prezydent Rene Preval zapowiedział, że na mocy specjalnej uchwały pozostanie na stanowisku do 14 maja, czyli o 3 miesiące dłużej, aby zapewnić stabilizację w kraju do czasu wyłonienia jego następcy.

Zwycięzca wyborów będzie musiał zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, m.in. wysokim bezrobociem, skutkami trzęsienia ziemi sprzed ponad roku, w tym bezdomnością wielu Haitańczyków, brakiem podstawowych instytucji państwowych oraz epidemią cholery, która wg stanu z początku lutego pozbawiła życia już 4131 osób. (PAP)

akl/

8366397

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz