Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Halicki będzie kandydował na szefa PO na Mazowszu

0
Podziel się

Andrzej Halicki będzie ubiegał się o stanowisko szefa PO na Mazowszu. Z
rozmów PAP z władzami partii na Mazowszu wynika, że nie powinien mieć kontrkandydatów. 22 maja nowe
władze wybierze 16 regionów PO.

bEgJPVTV

Andrzej Halicki będzie ubiegał się o stanowisko szefa PO na Mazowszu. Z rozmów PAP z władzami partii na Mazowszu wynika, że nie powinien mieć kontrkandydatów. 22 maja nowe władze wybierze 16 regionów PO.

"Będę kandydował. Oczywiście, jeśli taka propozycja zostanie wysunięta podczas sobotniego zjazdu. Jeśli tak - podejmę się tego zadania" - powiedział w poniedziałek PAP Halicki, który teraz jest wiceszefem PO na Mazowszu.

Rozmówcy PAP z władz regionu nie sądzą, "aby ktokolwiek chciał rywalizować z Halickim - na teraz jest jedynym kandydatem, jego wybór jest właściwie przesądzony".

bEgJPVTX

Mazowiecką PO kieruje teraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zapowiedziała już, że nie planuje dalej przewodniczyć Platformie w regionie i że poprze Halickiego, swojego dotychczasowego zastępcę.

Gronkiewicz-Waltz na stanowisku szefa mazowieckiej Platformy zastąpiła w styczniu ubiegłego roku minister zdrowia Ewę Kopacz. Wcześniej władze PO zdecydowały, że ministrowie Platformy, będący jednocześnie szefami partii w regionach, mają za mało czasu na sprawy partyjne, zwłaszcza w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego (czerwiec 2009).

Nieoficjalnie źródła w Platformie informowały wówczas, że to sama Kopacz zabiegała, żeby zastąpiła ją Gronkiewicz-Waltz, a nie Halicki, z którym minister zdrowia ma trudny kontakt.

W ramach wyborów wewnątrzpartyjnych w Platformie nowe władze wybrały już powiaty, a 22 maja wybiorą je regiony. Platforma przesunęła terminy konwencji regionalnych, aby nie odbywały się tuż po katastrofie smoleńskiej (pierwotnie były zaplanowane na kwiecień).

bEgJPVUd

Konwencja Krajowa, która wybierze przewodniczącego partii, planowana jest na weekend 26-27 czerwca (tydzień po pierwszej turze wyborów prezydenckich).

Również 22 maja startuje kampania Jarosława Kaczyńskiego. Sławomir Nowak - szef sztabu kandydata Platformy Bronisława Komorowskiego - pytany w niedzielę, czy Platforma chce 16 konwencjami "przykryć" inaugurację kampanii PiS, odparł: "Jarosława Kaczyńskiego nie da się przykryć, nie zamierzamy go niczym przykrywać. Robimy swoje".

Mazowiecka konwencja PO odbędzie się w warszawskim hotelu Gromada.(PAP)

laz/ mrr/ mok/ gma/

bEgJPVUy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)