Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hamas zabrania mężczyznom pracy w salonach piękności dla pań

0
Podziel się

Hamas, sprawujący kontrolę w Strefie Gazy, ogłosił w czwartek, że
mężczyznom nie wolno pracować w salonach piękności dla kobiet. Ostrzeżono, że winni złamania tego
zakazu będą pociągani do odpowiedzialności karnej.

bEiVfcbV

Hamas, sprawujący kontrolę w Strefie Gazy, ogłosił w czwartek, że mężczyznom nie wolno pracować w salonach piękności dla kobiet. Ostrzeżono, że winni złamania tego zakazu będą pociągani do odpowiedzialności karnej.

"Władze palestyńskie (w Strefie Gazy) postanowiły zabronić mężczyznom pracy w salonach piękności dla kobiet, zgodnie z instrukcjami ministra spraw wewnętrznych Fathiego Hammada - głosi oświadczenie zamieszczone na stronie internetowej policji Hamasu. - Każdy, kto złamie ten zakaz, zostanie aresztowany i osądzony".

Reuters odnotowuje, że w ciągu minionych trzech lat kilka salonów piękności i salonów fryzjerskich było w Strefie Gazy obiektem zamachów bombowych i innych napaści. Hamas winą za te zamachy obciążał radykalne ugrupowania islamistów, reprezentujące te samą ideologię co Al-Kaida.

bEiVfcbX

Takie ugrupowania, zarzucające przywódcom Hamasu nie dość rygorystyczne stosowanie prawa islamskiego, są też podejrzewane o zamachy na kawiarnie internetowe i obiekty chrześcijańskie w Strefie Gazy.(PAP)

az/ mc/

5794756

bEiVfccy
praca
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)