Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hazardowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie

0
Podziel się

Hazardowa komisja śledcza rozpoczęła w czwartek rano posiedzenie, w czasie
którego posłowie przesłuchają wiceministrów skarbu państwa w okresie rządu kolacji PO-PSL: Adama
Leszkiewicza, Michała Chyczewskiego oraz Krzysztofa Huberta Łaszkiewicza.

bEgyXlud

Hazardowa komisja śledcza rozpoczęła w czwartek rano posiedzenie, w czasie którego posłowie przesłuchają wiceministrów skarbu państwa w okresie rządu kolacji PO-PSL: Adama Leszkiewicza, Michała Chyczewskiego oraz Krzysztofa Huberta Łaszkiewicza.

Jako pierwszy zeznawać przed komisją będzie Chyczewski.

Wniosek o przesłuchanie Chyczewskiego, Leszkiewicza i Łaszkiewicza złożył Bartosz Arłukowicz (Lewica). Według niego, świadkowie ci "muszą opowiedzieć komisji o relacjach między Ministerstwem Skarbu Państwa a Totalizatorem Sportowym". Poseł Lewicy zapowiedział ponadto, że będzie pytał Leszkiewicza o jego kontakty z Marcinem Rosołem - szefem gabinetu politycznego Mirosława Drzewieckiego w czasie, gdy ten był ministrem sportu.

bEgyXluf

Podpis Chyczewskiego widnieje na przesłanym 9 lipca 2008 r. do Komitetu Stałego Rady Ministrów piśmie z uwagami do projektu nowelizacji ustawy hazardowej. Według sekretarz Komitetu Małgorzaty Hirszel, w piśmie tym zwrócono uwagę, że "należy negatywnie ocenić projektowany artykuł (...), zgodnie z którym dopłata w zakładach wzajemnych wynosi 10 proc. stawki". Chyczewski miał dodać, że wprowadzenie tych dopłat wpłynie negatywnie na działalność Totalizatora Sportowego.

Łaszkiewicz podpisał się pod pismem z maja 2009 r. z wnioskiem o zdjęcie z porządku obrad Komitetu Stałego Rady Ministrów projektu ustawy hazardowej. Dokument ten nie uzasadniał, dlaczego chciano zdjęcia tej propozycji.(PAP)

mzk/ mok/ mow/

bEgyXluG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)