Notowania

papierosy
02.01.2011 10:19

Hiszpania dokręca śrubę palaczom

Zakaz palenia dotyczy publicznych pomieszczeń zamkniętych, parków dla dzieci czy przyległości szpitali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lightguard/iStockphoto)

Od 2 stycznia w Hiszpanii obowiązuje zakaz palenia w publicznych pomieszczeniach zamkniętych oraz w części przestrzeni otwartych, takich jak parki dla dzieci czy przyległości szpitali.

W związku z zaostrzeniem obowiązującej od 2006 r. ustawy antynikotynowej nie będzie można palić nawet w barach, restauracjach, dyskotekach i kasynach. Zakaz będzie także obowiązywać w środkach transportu publicznego.

Zapalenie papierosa w niedozwolonym miejscu grozi grzywną do 30 euro.
W kompleksach hotelowych będzie można sięgnąć po papierosa tylko w przestrzeni otwartej, tj. ograniczonej najwyżej dwoma ścianami. Palenie będzie także dozwolone w prywatnych klubach palaczy oraz w specjalnych pomieszczeniach zakładów penitencjarnych, szpitali psychiatrycznych i domów dla osób starszych.

Media nie będą mogły emitować ani publikować zdjęć lub programów, gdzie prezenterzy albo współpracownicy palą czy reklamują papierosy. Wprowadzono natomiast jedną nowość ułatwiającą palaczom życie - w sklepach na stacjach benzynowych będzie można kupić papierosy w automatach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t74770.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/na;czosnku;zarabiaja;jak;na;papierosach,232,0,745192.html) Na czosnku zarabiają jak na papierosach Przemytnicy sprowadzają chiński czosnek jako cebulę. Zyskują krocie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t126526.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/e-dymek;com;jak;palic;w;barze;pomimo;zakazu,118,0,737398.html) E-dymek.com: Jak palić w barze pomimo zakazu? Alternatywą dla tradycyjnego dymka mogą być papierosy elektroniczne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t111787.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palacz;puszcza;z;dymem;208;zlotych;miesiecznie,73,0,715593.html) Palacz puszcza z dymem 208 złotych miesięcznie W Polsce pali co trzeci dorosły mężczyzna i co piąta kobieta. Najwięcej zarabia państwo.
Tagi: papierosy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz