Notowania

strajk
23.10.2009 14:22

Hiszpania: Strajk w Iberii - 400 lotów będzie odwołanych

Hiszpańskie narodowe linie lotnicze Iberia ogłosiły w piątek, że z powodu strajku personelu latającego w najbliższy poniedziałek i wtorek anulowanych zostanie ponad 400 lotów. Według informacji za stronie internetowej Iberii dotyczy to zarówno lotów krajowych, jak i zagranicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Hiszpańskie narodowe linie lotnicze Iberia ogłosiły w piątek, że z powodu strajku personelu latającego w najbliższy poniedziałek i wtorek anulowanych zostanie ponad 400 lotów. Według informacji za stronie internetowej Iberii dotyczy to zarówno lotów krajowych, jak i zagranicznych. *

Związki zawodowe CTA i SITCPLA reprezentujące personel latający Iberii są w sporze z dyrekcją w sprawie odnowienia układu zbiorowego. Kolejne protesty przewidziano na 10 i 11 listopada.

Linie zmagające się z kłopotami finansowymi, w trakcie fuzji z British Airways, podały w czwartek, że mają zamiar utworzyć nową kompanię, rozdzielając mało rentowne loty na krótkich trasach i dalsze połączenia.

Iberia planuje ponadto wstrzymanie przyjęć nowych pracowników do 2012 roku, zamrożenie wynagrodzeń w latach 2010-2011, a także objęcie członków personelu kabinowego powyżej 55 roku życia programem wcześniejszych emerytur i wysłanie ok. 200 osób pracujących na ziemi na czasowe bezrobocie. (PAP)

ksaj/ ap/

4993729

Tagi: strajk, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz