Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hiszpania: Sześciu rannych w drugiej gonitwie w Pampelunie

0
Podziel się

Dwie osoby zostały ugodzone rogami, a co najmniej cztery inne odniosły
obrażenia w czwartek z powodu upadków podczas drugiej gonitwy z bykami w ramach fiesty ku czci św.
Fermina w Pampelunie, na północy Hiszpanii.

bEhalohx

Dwie osoby zostały ugodzone rogami, a co najmniej cztery inne odniosły obrażenia w czwartek z powodu upadków podczas drugiej gonitwy z bykami w ramach fiesty ku czci św. Fermina w Pampelunie, na północy Hiszpanii.

Jeden mężczyzna jest poważnie ranny, gdyż został ugodzony przez byka rogiem w klatkę piersiową - powiedział dr Fernando Boneta z miejscowego szpitala.

Jak dodał, drugi mężczyzna, ugodzony w nogę, jest w lepszym stanie.

bEhalohz

Pozostałe cztery ranne osoby zostały posiniaczone podczas upadków.

W gonitwie, w której uciekano przed sześcioma bykami, wzięły udział tysiące ludzi. 850-metrowa trasa wiodła wąskimi uliczkami Pampeluny do areny w północnej części miasta.

Doroczne gonitwy z bykami są w Pampelunie organizowane w ramach uroczystości ku czci świętego Fermina. Początki święta na cześć patrona miasta sięgają XIV wieku.

Fiesta ku czci św. Fermina to nieustanne zabawy, parady, koncerty i tańce, ale gonitwy byków i ludzi są najważniejszą atrakcją. Zostały rozsławione w świecie dzięki wydanej w 1926 roku powieści Ernesta Hemingwaya "Słońce też wschodzi".

bEhalohF

Od 1911 roku, gdy rozpoczęto prowadzenie statystyk, w biegach z bykami poniosło śmierć 15 osób. W ubiegłym roku w starciu z bykiem zginął 27-letni Hiszpan. (PAP)

mw/ ap/

6578557

bEhaloia
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)