Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hiszpanie rozbili jeden z najgroźniejszych gangów narkotykowych

0
Podziel się

Aresztowano 10 osób i przejęto sporą ilość heroiny.

Hiszpanie rozbili jeden z najgroźniejszych gangów narkotykowych
(clspeace/CC/Flickr)
bEgObgZN

W Hiszpanii rozbito jeden z najgroźniejszych międzynarodowych gangów zajmujących się przemytem heroiny. W Katalonii i na Wyspach Kanaryjskich aresztowano 10 osób i przejęto 30 kilogramów tego narkotyku - poinformowała w hiszpańska policja.

Organizacja przestępcza miała swoją siedzibę na jednej z Wysp Kanaryjskich, natomiast szef siatki mieszkał w Madrycie, skąd _ kierował działaniami współpracowników w Portugalii, Iranie, Iraku, Senegalu i Ghanie _ - wyjaśniła policja.

Przemycana do Hiszpanii heroina była rozprowadzana po całym kraju.

bEgObgZP

Członkowie gangu zostali zatrzymani, gdy próbowali uciec z Hiszpanii do innego kraju Unii Europejskiej. Policja nie podała jednak, o jakie państwo chodzi.

Do największego dotychczas przejęcia heroiny w Hiszpanii doszło w 2008 roku w pobliżu Barcelony. Skonfiskowano wtedy 316 kg tego narkotyku o czarnorynkowej wartości 54 mln euro.

Hiszpania jest głównym miejscem przerzutu do Europy kokainy z Ameryki Południowej oraz haszyszu z państw Maghrebu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t73809.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;i;nato;kloca;sie;o;afganskie;narkotyki,178,0,598450.html) Rosja i NATO kłócą się o afgańskie narkotyki Ameryka ignoruje handel narkotykami, a Europa nie chce wojny w Afganistanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t75367.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/onz;krytykuje;polske;za;walke;z;narkotykami,166,0,628134.html) ONZ krytykuje Polskę za walkę z narkotykami Mamy nieskuteczne prawo i mały dostęp do tzw. leczenia substytucyjnego.
bEgObhaq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)