Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
arłukowicz
10.05.2011 12:19

Hofman: PO próbuje sięgnąć po elektorat SLD

Tak rzecznik PiS skomentował decyzją i włączeniu do rządu Bartosza Arłukowicza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rzecznik PiS uważa, że odejście z klubu SLD Bartosza Arłukowicza i jego współpraca z rządem świadczy o tym, że PO próbuje sięgać po lewicowy elektorat, bo traci dotychczasowych wyborców. Jego zdaniem, nie przyniesie to jednak wielkiego skutku.

- _ Tonący brzytwy się chwyta. Donald Tusk jest tonącym. Świadczą o tym niespełnione wyborcze obietnice czy szalejąca drożyzna. Bartosz Arłukowicz jest brzytwą. Pokazał, że potrafi być ostry. Co prawda to ostrze było dotychczas skierowane przeciwko Tuskowi i jego partii. Tusk bardziej się tą brzytwą poharata niż ogoli _ - powiedział Hofman.

W jego opinii, _ PO często wykonuje takie ruchy _. - _ Tym razem chce sięgnąć po elektorat lewicy, bo jej własny od niej odchodzi załamany niespełnionymi obietnicami. To rzecz krótkotrwała i nie przyniesie wielkiego skutku. Sytuacji ludzi to nie zmieni _ - powiedział polityk PiS.

Hofman przypomniał rolę Arłukowicza w sejmowej komisji śledczej, która zajmowała się tzw. aferą hazardową. _ Miro, Zbycho i Rycho byli jego przeciwnikami. Dzisiaj stali się jego sojusznikami _ - powiedział.

Rzecznik odniósł się też do wypowiedzi Arłukowicza, który tłumaczył opuszczenie klubu SLD m.in. tym, że wymagano od niego głosowania ramię w ramię z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Hofman zaznaczył, że w parlamencie często kluby głosują razem. - _ Z tego nie można tworzyć argumentu, że PiS współpracuje SLD. Nie będziemy współpracować także po wyborach _ - oświadczył.

Według rzecznika PiS, premier Tusk nie wyklucza koalicji z SLD po wyborach parlamentarnych. Zwrócił uwagę m.in., że koalicja PO-SLD zawiązywana jest często w samorządach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t134728.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/arlukowicz;dolaczy;do;rzadu;tuska;wystartuje;z;listy;po,216,0,826328.html) Arłukowicz dołączy do rządu Tuska. Wystartuje z listy PO? Poseł SLD zacznie pracę w przyszłym tygodniu. Ma odpowiadać za pracę rządu na rzecz z ludzi wykluczonych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t138304.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;straszy;koalicja;sld;i;pis;kaczynski;mowi;o;awanturniczych;rzadach,69,0,819525.html) Tusk straszy koalicją SLD i PiS, Kaczyński mówi o awanturniczych rządach Zdaniem premiera wnioski o wotum nieufności dla jego ministrów zapowiadają współpracę Napieralskiego z Kaczyńskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t97277.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;ministrowie;marnotrawia;pieniadze,94,0,803422.html) PiS: Ministrowie marnotrawią pieniądze Prawo i Sprawiedliwość zbiera informacje o wydatkach resortów.
Tagi: arłukowicz, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz