Notowania

wilders
09.03.2012 14:53

Holandia pod pręgierzem europarlamentu. Za portal

Europarlament przyjmie dokument, w którym potępi rząd Holandii za brak reakcji na działania Geerta Wildersa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na portalu holenderskiej partii PVV można składać skargi na zachowanie imigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polaków. Zdaniem wiceszefa europarlamentu jest on ksenofobiczny. Będzie rezolucja.

Na zdjęciu Geert Wilders, lider partii PVV

W przyszłym tygodniu Parlament Europejski ma przyjąć rezolucję, w której potępi rząd holenderski za brak reakcji w sprawie antyimigracyjnego portalu prawicowej partii PVV.

W lutym ruszył portal partii PVV Geerta Wildersa, na którym można składać skargi na zachowanie imigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polaków. Ambasadorowie krajów Europy Środkowo-Wschodniej wezwali w liście holenderskich polityków do odcięcia się od inicjatywy PVV, jednak holenderski rząd odmówił zamknięcia strony argumentując, że to wyłączna sprawa partii.

Zdaniem Protasiewicza, partia Wildersa jawnie nawołuje do niechęci wobec obywateli krajów Europy Środkowo-Wschodniej przebywających na terenie Holandii. - _ Po raz pierwszy mamy do czynienia z otwartą, aczkolwiek sprytnie kamuflowaną działalnością, którą definiujemy bardzo jednoznacznie, jako przejaw nie tylko nietolerancji, ale nawet działania mogącego doprowadzić do dyskryminacji _ - powiedział Protasiewcz. Według europosła, działalność holenderskiego portalu zaczyna budzić _ bardzo złe demony _.

Protasiewicz poinformował, że na przyszłotygodniową debatę w Parlamencie Europejskim został zaproszony premier Holandii, jednak - jak mówił - nie zamierza on z niego skorzystać. Może to świadczyć - zdaniem europosła - o braku dobrej woli, a może i nawet odwagi politycznej.

_ Sytuacja dojrzała do tego, aby tę kwestię przestać dyskutować w zaciszu gabinetów dyplomatycznych, ale postawić na forum najważniejszego gremium unijnego i przyjąć rezolucję, w której będą wyraźne słowa potępienia wobec tego, jak zachowuje się rząd holenderski, chowając głowę w piasek w tej kwestii albo wręcz przyzwalając na tego typu praktyki _ - powiedział europoseł.

Podkreślił, że w rezolucji ma znaleźć się także wezwanie Komisji Europejskiej, aby sprawdziła prawo holenderskie pod kątem jego zgodności z trzema dyrektywami: tzw. antydyskryminacyjną, o swobodnym przepływie osób i dyrektywą o ochronie danych osobowych._ - Naszym zdaniem portal partii Geerta Wildersa, wobec którego rząd holenderski zachowuje zadziwiającą i niepokojącą powściągliwość, narusza te trzy dyrektywy _ - powiedział wiceszef PE.

Czytaj więcej o antypolskim portalu
Obrażanie Polaków to dla niego sukces Zdaniem polityka strona, na której m.in. Polacy są określani jako przestępcy jest olbrzymim sukcesem.
Portal szkaluje Polaków. Unia nas broni Broni nas przewodniczący PE Martin Schulz. Skrytykował portal holenderskiej partii PVV.
Tagi: wilders, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz