Notowania

wiadomości
11.01.2012 13:58

Holandia: Sąd nakazał zablokowanie portalu Pirate Bay

Sąd okręgowy w Hadze w środę nakazał dwóm największym dostawcom usług internetowych w Holandii zablokowanie dostępu do strony internetowej The Pirate Bay, która milionom internautów na całym świecie umożliwia nielegalne ściąganie plików.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sąd okręgowy w Hadze w środę nakazał dwóm największym dostawcom usług internetowych w Holandii zablokowanie dostępu do strony internetowej The Pirate Bay, która milionom internautów na całym świecie umożliwia nielegalne ściąganie plików. *

Firmy mają 10 dni na wykonanie nakazu sądu. W przeciwnym razie grozi im grzywna w wysokości 10 000 euro za każdy dzień zwłoki.

The Pirate Bay z siedzibą w Szwecji od lat jest solą w oku branży rozrywkowej, zapewniając milionom użytkowników na całym świecie darmowy dostęp do plików muzycznych, filmowych czy gier komputerowych.

Strona służy jako wyszukiwarka tzw. torrentów, plików, które służą do darmowego ściągania plików.

W listopadzie szwedzki sąd apelacyjny podtrzymał wyroki skazujące dla trzech mężczyzn administrujących stroną, sama strona działa jednak bez zakłóceń mimo ponawianych przez władze prób jej zablokowania.

Holenderska fundacja broniąca praw autorskich i walcząca z piractwem w sieci, Stichting Brein, domagała się od dostawców internetu, by zamknęli stronę. Dotychczas firmy opierały się tym żądaniom, argumentując, że nie chcą występować jako cenzorzy treści zamieszczanych w internecie. (PAP)

akl/ ro/

10556361

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz