Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Holenderska organizacja walczy z wyzyskiem seksualnym dzieci w internecie

0
Podziel się

Holenderska organizacja Terre des Hommes, występująca w obronie
praw dzieci, poinformowała w poniedziałek o ustaleniu danych tysiąca mężczyzn gotowych płacić za
oglądanie nieletnich pozujących nago przed kamerami internetowymi.

bEpGugPV

Holenderska organizacja Terre des Hommes, występująca w obronie praw dzieci, poinformowała w poniedziałek o ustaleniu danych tysiąca mężczyzn gotowych płacić za oglądanie nieletnich pozujących nago przed kamerami internetowymi.

Posłużono się w tym celu wygenerowanym komputerowo wizerunkiem 10-letniej dziewczynki z Filipin o imieniu Sweetie. Działacze Terre des Hommes podszywali się pod Sweetie na czacie wideo i w ciągu 10 tygodni zarejestrowali tysiąc mężczyzn z całego świata, gotowych zapłacić za oglądanie "sex show" z udziałem tego dziecka. Sweetie sama nie oferowała niczego; to do niej kierowane były propozycje wystąpienia nago przed kamerą.

Holenderska organizacja mówi o gwałtownym narastaniu zjawiska, które określa mianem "dziecięcej seksturystyki przez kamerę internetową", i ostrzega, że jeśli szybko nie sięgnie się po środki zaradcze, "to ponure zjawisko całkowicie wymknie się spod kontroli".

bEpGugPX

Przedstawiciele Terre des Hommes zidentyfikowali tysiąc mężczyzn, którzy chcieli zapłacić za oglądanie Sweetie nago. Pochodzą z 71 krajów. Najwięcej było ich ze Stanów Zjednoczonych (254), Wielkiej Brytanii (110) i Indii (103). Ich dane przekazano Interpolowi. (PAP)

az/ mc/

14968925 14968790

bEpGugQy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)