Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Holenderska policja zastrzeliła 22-letniego Polaka

1
Podziel się:

Mężczyzna miał stanowić zagrożenie dla mieszkańców miasta i funkcjonariuszy

Holenderska policja zastrzeliła 22-letniego Polaka
(FaceMePLS/CC/Flickr)

Policja w holenderskim mieście Venlo zastrzeliła 22-letniego Polaka - poinformowała w dziś ambasada RP w Hadze. Do zdarzenia doszło w wczoraj rano, a mężczyzna miał stanowić zagrożenie dla mieszkańców miasta i funkcjonariuszy.

_ - O całym zdarzeniu dowiedzieliśmy się wczoraj po południu. Zostaliśmy poinformowani przez lokalną (Venlo) policję o tym wydarzeniu. Mężczyzna miał nożem grozić holenderskim przechodniom, a po wezwaniu policyjnego patrolu także funkcjonariuszom i miał stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia tych osób _ - powiedział rzecznik ambasady w Hadze Janusz Wołosz.

_ Policja holenderska postanowiła go unieszkodliwić. Użyto broni i w wyniku postrzału ta osoba zmarła _ - dodał Wołosz.

Zdaniem polskiej służby dyplomatycznej holenderska policja wszczęła wewnętrzne śledztwo w sprawie użycia broni przez funkcjonariuszy. Sprawę bada lokalna prokuratura, która zajmuje się także wątkiem agresywnego zachowania 22-letniego Polaka, które doprowadziło do interwencji policji.

Ambasada w Hadze poinformowała, że mężczyzna pochodził z województwa kujawsko-pomorskiego. Pracował w jednej z holenderskich firm w Venlo.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
palion
2 lata temu
prawidłowo!!!!!!!!