Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hollande ostrzega Greków. Grozi im wyjściem w Eurolandu

0
Podziel się:

Prezydent Francji udzielił wywiadu greckiej stacji telewizyjnej cztery dni przed wyborami parlamentarnymi w tym kraju.

Hollande ostrzega Greków. Grozi im wyjściem w Eurolandu
(PAP/EPA)

Prezydent Francji Francois Hollande ostrzegł w środę Greków, że grozi im opuszczenie strefy euro, jeśli nie będą realizować swych zobowiązań. Hollande udzielił wywiadu greckiej stacji telewizyjnej Mega cztery dni przed wyborami parlamentarnymi w tym kraju.

_ - Mam świadomość, że wyborcy (greccy) powinni mieć pełną suwerenność, lecz muszę ich uprzedzić, że jeśli powstanie wrażenie, że Grecy chcą się uchylać od podjętych zobowiązań i porzucą wszystkie perspektywy odbudowy gospodarki, znajdą się takie kraje w strefie euro, które będą wolały skończyć z uczestnictwem Aten w eurolandzie _ - oświadczył francuski prezydent.

_ - Szanuję naród grecki. Zdecyduje on, czego chce przy okazji wyborów 17 czerwca. Jestem prezydentem kraju, który tego samego dnia będzie głosować. Opowiadam się za pozostaniem Grecji w strefie euro, lecz Grecy powinni wiedzieć, że to wymaga zaufania _ - podkreślił Hollande.

Przedwyborcze sondaże dają szanse na zwycięstwo w niedzielę w Grecji konserwatystom z Nowej Demokracji (ND) i ugrupowaniu Koalicja Radykalnej Lewicy SYRIZA. Kolejne wybory okazały się konieczne, gdy głosowanie 6 maja nie wyłoniło jednoznacznej większości. SYRIZA zajęła w nich drugie, po ND, miejsce.

ND opowiada się za realizacją programu oszczędności oraz pozostaniem w strefie euro. Z kolei SYRIZA chce wycofania się kraju z programu zaciskania pasa, lecz nie chce wychodzić z eurolandu.

Czytaj więcej w Money.pl
Mówi, że gdy on wygra, Grecji nie zjedzą wilki Szef Nowej Demokracji Antonis Samaras uważa, że zmiany w Europie stwarzają Grecji okazję do renegocjowania planu oszczędności
Oblał wodą i uderzył. Neonazista składa pozew Ilias Kasidiaris zaatakował podczas programu na żywo w studiu telewizyjnym inne uczestniczki dyskusji.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)