Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hongkong: Samolot przywiózł ciała zakładników z Manili

0
Podziel się

Do Hongkongu przyleciał w środę wieczorem czasu lokalnego samolot z
ośmioma ciałami zakładników zastrzelonych w poniedziałek w stolicy Filipin, Manili, przez porywacza
autobusu. Tymczasem władze Hongkongu apelują do obywateli o spokój.

bEgGhoDF

Do Hongkongu przyleciał w środę wieczorem czasu lokalnego samolot z ośmioma ciałami zakładników zastrzelonych w poniedziałek w stolicy Filipin, Manili, przez porywacza autobusu. Tymczasem władze Hongkongu apelują do obywateli o spokój.

Samolotem linii Cathay Pacific do kraju wrócili także byli zakładnicy, którzy przeżyli poniedziałkowe porwanie. Na oddziale intensywnej terapii w Manili pozostanie jedna ofiara porywacza, a kolejna zostanie przetransportowana do Hongkongu śmigłowcem sanitarnym.

Przylot transmitowała na żywo telewizja.

bEgGhoDH

Wcześniej na lotnisku w Manili odbyła się ceremonia buddyjska, a następnie filipińska marynarka wojenna oddała hołd ofiarom.

Po poniedziałkowym nieudolnym szturmie policji filipińskiej na hongkońskich forach internetowych pojawiły się wezwania do przeprowadzenia odwetu na Filipińczykach, zamieszkujących byłą brytyjską kolonię. W związku z tym władze Hongkongu proszą obywateli o zachowanie spokoju.

Co najmniej 125 tys. obywatelek Filipin pracuje w Hongkongu jako pomoce domowe.

Wiele reprezentujących je stowarzyszeń obawia się fali rasizmu w stosunku do tej społeczności, zamieszkującej terytorium o jednym z najniższych na świecie poziomów przestępczości.

bEgGhoDN

W Hongkongu na znak żałoby do piątku flagi pozostaną opuszczone do połowy. Dopiero tego dnia wznowiony zostanie spektakl zwany "symfonią świateł", który codziennie o godzinie 20 przyciąga tłumy turystów do Portu Wiktorii.

W poniedziałek w Manili mężczyzna, który domagał się przywrócenia do służby w filipińskiej policji porwał autobus z turystami. Dramat trwał ponad 10 godzin. Porywacz wypuścił dziewięciu zakładników, siedmiu pozostałych udało się uratować, a ośmiu zakładników zginęło. Filipińska policja podczas szturmu zastrzeliła mężczyznę. (PAP)

jhp/ ro/

6869876 6870266

bEgGhoEi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)