Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

HRW: Armia Asada używa pocisków balistycznych w rejonach zamieszkanych

0
Podziel się

Organizacja Human Rights Watch oskarżyła w poniedziałek wojska
prezydenta Syrii Baszara el-Asada, że w walce z antyrządowymi rebeliantami używają pocisków
balistycznych na obszarach zamieszkanych, zabijając setki cywilów.

bErUBXAl

Organizacja Human Rights Watch oskarżyła w poniedziałek wojska prezydenta Syrii Baszara el-Asada, że w walce z antyrządowymi rebeliantami używają pocisków balistycznych na obszarach zamieszkanych, zabijając setki cywilów.

HRW ogłosiła raport, w którym opisuje dziewięć domniemanych ostrzałów z użyciem pocisków balistycznych, w których zginęło co najmniej 215 osób. Do ataków według organizacji doszło między lutym a lipcem bieżącego roku. Połowę ofiar śmiertelnych stanowiły dzieci - podaje HRW.

Organizacja dodaje, że jej działacze odwiedzili siedem z dziewięciu opisanych miejsc ataków i w żadnym z nich, jak się wydaje, nie było celów wojskowych.

bErUBXAn

HRW wezwała prezydenta Asada, by wstrzymał te ataki. Dokonując ich, armia syryjska stosuje "techniki wojenne, które nie pozwalają na rozróżnienie pomiędzy cywilami a bojownikami, co jest poważnym pogwałceniem międzynarodowego prawa humanitarnego" - ocenia organizacja.

Od marca 2011 roku w Syrii trwa rebelia przeciwko Asadowi. W konflikcie zginęło według szacunków ONZ ponad 100 tys. ludzi, w większości cywilów. (PAP)

awl/ ap/

14325007 14324991

bErUBXAO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)