Notowania

huragan sandy
29.10.2012 15:37

Huragan Sandy. Francuzi zaginieni między Martyniką a Dominiką

Grupa Francuzów wybrała się na festiwal muzyczny na Dominikę i miała wrócić dzisiaj. Ich zaginięcie zgłosili zaniepokojeni znajomi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(earthobservatory.nasa.gov)

Sześciu lub siedmiu Francuzów zaginęło między Martyniką a Dominiką w Małych Antylach, gdzie po przejściu huraganu Sandy morze jest bardzo niespokojne. Kontaktu z nimi nie ma od wczoraj wieczorem - poinformowało francuskie ministerstwo transportu.

Według resortu w poniedziałek regionalne centrum ratownicze rozpoczęło poszukiwania. Zmobilizowano również samolot służb celnych. Zaginieni znajdowali się na pokładzie łodzi motorowej pod banderą francuską.

Grupa Francuzów wybrała się na festiwal muzyczny na Dominikę i miała wrócić dzisiaj. Ich zaginięcie zgłosili zaniepokojeni znajomi.

Tropikalny huragan Sandy kieruje się ku wschodniemu wybrzeżu USA i według meteorologów dotrze do lądu w nocy z poniedziałku na wtorek (czasu miejscowego). Wichura, która porusza się już ze średnią prędkością 140 km/godz., wcześniej na Karaibach zabiła co najmniej 65 osób.

W związku z żywiołem nowojorskie władze zdecydowały o ewakuacji 375 tys. ludzi z terenów, którym grozi zalanie. W niedzielę i poniedziałek anulowano 7,4 tys. lotów krajowych i zagranicznych.

Czytaj więcej o huraganie Sandy w Money.pl
Loty do USA. LOT odwołał rejs do Nowego Jorku Huragan Sandy, który wcześniej na Karaibach zabił co najmniej 67 osób, dziś uderzy we wschodnie wybrzeże USA.
Sandy w Google Maps. Zobaczysz trasę huraganu Dostępne są już specjalne wersje map Google, na których użytkownicy śledzić mogą aktualny zasięg i trasę huraganu Sandy.
Huragan Sandy. Zagrożonych jest nawet 50 mln Amerykanów Władze Nowego Jorku zawiesiły kursowanie metra i nakazały ewakuację około 400 tysięcy osób. Dzisiaj w ciągu dnia mają także zostać zamknięte szkoły.
Tagi: huragan sandy, sandy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz