Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
festiwal
16.09.2006 16:42

III Ogólnopolski Festiwal Sobowtórów w Płocku

Kilkadziesiąt osób łudząco podobnych do znanych osób ze świata polityki, filmu, muzyki i sportu przyjechało do Płocka na odbywający się tam w sobotę III Ogólnopolski Festiwal Sobowtórów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kilkadziesiąt osób łudząco podobnych do znanych osób ze świata polityki, filmu, muzyki i sportu przyjechało do Płocka na odbywający się tam w sobotę III Ogólnopolski Festiwal Sobowtórów.

Na miejskim Starym Rynku, gdzie odbyło się spotkanie sobowtórów z publicznością, autografy rozdawali m.in.: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Artur Barciś, Marylin Monroe, Maryla Rodowicz i Sophia Loren, Albert Einstein, Józef Piłsudski, Chuck Norris i Pamela Anderson.

Kazimierz Kiepke, sobowtór Lecha Wałęsy powiedział PAP, że jego uderzające podobieństwo do legendarnego przywódcy "Solidarności" zauważyli koledzy z pracy. "Byłem wtedy górnikiem, a Lech Wałęsa prezydentem Polski. Zaczęto wtedy na mnie mówić Lechu i tak już zostało. Do tej pory ludzie mijani na ulicy mylą mnie z prawdziwym Wałęsą. Dzięki temu wszędzie jestem znany" - dodał Kiepke.

Przyznał, że oprócz oficjalnych, dużych imprez, jako sobowtór historycznej postaci, zapraszany jest często na prywatne uroczystości. "Ostatnio poproszono mnie na ślub. Para młoda chciała by jednym z ich gości był ktoś znany. To było w mojej rodzinnej miejscowości, gdzie wszyscy znają mnie i jako Kazimierza Kiepke i oczywiście jako Lecha Wałęsę" - powiedział śmiejąc się sobowtór.

Według Antoniego Tomaszewskiego, jego podobieństwo do popularnego brytyjskiego komika Rowana Atkinsona, czyli odtwórcy roli Jasia Fasoli, sprawia, że często przypadkowo spotkani ludzie próbują rozpocząć z nim rozmowę w języku angielskim. "Praktycznie na każdym kroku jestem kojarzony z Jasiem Fasolą. Nieznajomi odwracają się za mną na ulicy, zagadują, proszą o wspólną fotografię" - przyznał Tomaszewski.

W sobotę wieczorem podczas specjalnej gali na płockim Starym Rynku rozstrzygnięty zostanie konkurs na Sobowtóra Roku -wybrane zostaną najlepsze sobowtóry w kilku kategoriach - muzyka, polityka, sport, film. Uroczystość poprowadzi Tadeusz Drozda - autentyczny. Później na scenie pojawi się prawdziwa Monika Brodka, której koncert zakończy imprezę.

Organizatorem festiwalu jest istniejący od 2001 roku Impresariat Sobowtórów. To największa tego rodzaju organizacja w Europie Środkowo-Wschodniej i jedna z największych na świecie. Zrzesza ponad 150 osób. W ciągu roku sobowtóry znanych postaci uczestniczą w wielu przedsięwzięciach: od udziału w reklamach i filmach, aż po imprezy integracyjne i charytatywne.

Po raz pierwszy Ogólnopolski Festiwal Sobowtórów odbył się w Lublinie w 2002 roku. (PAP)

mb/ mskr/

Tagi: festiwal, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz