Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Il Giornale": społeczna encyklika papieża prawdopodobnie 29 czerwca

0
Podziel się

Prawdopodobnie 29 czerwca, w uroczystość
świętych Piotra i Pawła, zostanie ogłoszona społeczna encyklika
Benedykta XVI - poinformował watykanista dziennika "Il Giornale"
Andrea Tornielli w artykule opublikowanym w czwartek.

bEiZEmdN

Prawdopodobnie 29 czerwca, w uroczystość świętych Piotra i Pawła, zostanie ogłoszona społeczna encyklika Benedykta XVI - poinformował watykanista dziennika "Il Giornale" Andrea Tornielli w artykule opublikowanym w czwartek.

Ujawnił, że w sobotę w Castel Gandolfo papież spotkał się na specjalnej naradzie z kilkoma najbardziej zaufanymi kardynałami, by omówić kwestie związane z treścią encykliki "Caritas in veritate".

Jak wiadomo przyczyną opóźnienia jej publikacji są wielokrotne zmiany w rozdziale, dotyczącym obecnego światowego kryzysu gospodarczego. Po raz kolejny Benedykt XVI postanowił wnieść do niego poprawki i właśnie w tej sprawie radził się - jak napisał Tornielli - przewodniczącego episkopatu Włoch kardynała Angelo Bagnasco, jego poprzednika kardynała Camillo Ruiniego, patriarchy Wenecji kardynała Angelo Scoli i arcybiskupa Wiednia kardynała Christopha Schoenborna.

bEiZEmdP

Tornielli podkreśla, że papież nie chce, aby kluczowy fragment na temat kryzysu powtarzał "slogany" i był ogólnikowy. Watykanista zastrzega zarazem, że biorąc pod uwagę niesłychaną troskę o wymowę encykliki i skrupulatną pracę nad tekstem, nie należy wykluczyć dalszych opóźnień w jej ogłoszeniu. (PAP)

sw/ ap/

bEiZEmeq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)