Notowania

wiadomości
18.06.2012 17:22

IMGW: na północy i zachodzie kraju możliwe burze z gradem

# dochodzą inf. z innych regionów #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą inf. z innych regionów #

18.06. Warszawa (PAP) - IMGW ostrzega przed przed burzami z gradem, które mogą wystąpić jeszcze w poniedziałek w zachodniej i północnej części kraju. Ostrzeżenie dotyczy województw lubuskiego i zachodniopomorskiego oraz pomorskiego oraz powiatu elbląskiego (woj. warmińsko-mazurskie).

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na stronie internetowej wydał ostrzeżenia w poniedziałek po południu. Ostrzeżenia obowiązują lokalnie nawet do godz. 3 w nocy. W rejonie Trójmiasta największe prawdopodobieństwo wystąpienia burz będzie między godz. 21 a 1.

Podczas burz wiatr może osiągać w porywach prędkość do 75 km na godzinę. Burzom mogą towarzyszyć opady deszczu - nawet lokalnie do 25 l wody na m kw., a lokalnie mogą wystąpić opady gradu - ostrzega IMGW.

Podczas burz zaleca się ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub miejsc pobytu. Należy zamknąć okna i drzwi oraz zabezpieczyć przedmioty na balkonach. Jeżeli burzy towarzyszyć będzie gradobicie lub intensywna ulewa, odsunąć się od okien. Wyłączyć zbędne w danej chwili odbiorniki prądu. Unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi, liniami tramwajowymi i wysokiego napięcia. (PAP)

mmd/ epr/ ago/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz