Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

IMiGW o sytuacji na rzekach

0
Podziel się:

IMiGW przewiduje wzrost poziomu wody na Bugu w woj. podlaskim oraz na Wiśle
w rejonie Tczewa (woj. pomorskie). Może to spowodować podtopienia terenów, a przebywanie nad
brzegami tych rzek grozi niebezpieczeństwem.

IMiGW przewiduje wzrost poziomu wody na Bugu w woj. podlaskim oraz na Wiśle w rejonie Tczewa (woj. pomorskie). Może to spowodować podtopienia terenów, a przebywanie nad brzegami tych rzek grozi niebezpieczeństwem.

Na Bugu we Frankopolu (woj. podlaskie) występuje systematyczny wzrost poziomu wody w strefie powyżej stanu alarmowego - informuje Instytut. Także na Wiśle w rejonie Tczewa (woj. pomorskie) w ciągu najbliższej doby poziom wody w dalszym ciągu będzie wzrastał w strefie powyżej stanu alarmowego.

W ujściowym odcinku Wisły (poniżej Tczewa - woj. pomorskie) w ciągu najbliższej doby IMiGW prognozuje dalszy wzrost stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych i alarmowych na skutek spływu wód roztopowych. Prognozowany stan wody w Przegalinie na poniedziałek: 735 cm +-10 cm. Sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna w Zatoce Gdańskiej w ciągu najbliższych dni nie spowoduje utrudnień w odpływie wody z Wisły do morza.

Jak informuje Instytut, na dolnej Wiśle (woj. kujawsko-pomorskie) w ciągu najbliższej doby w dalszym ciągu występować będą wahania poziomu wody w strefie powyżej stanów alarmowych wywołane przemieszczaniem się fali wezbraniowej.

W woj. mazowieckim w ciągu najbliższej doby przekroczenia stanów alarmowych utrzymywać się będą na Wiśle w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej, na Pilicy w Białobrzegach, na Bugu we Frankopolu i Wyszkowie oraz na Liwcu w Zaliwiu. Na Bugu we Frankopolu w ciągu ostatniej doby IMiGW zaobserwował systematyczny wzrost stanu wody.

W woj. lubelskim w ciągu najbliższej doby na Bugu (po profil Krzyczew) oraz na Wieprzu i Krznie poziom wody w dalszym ciągu układać będzie się w strefie stanów wysokich powyżej stanów ostrzegawczych, a punktowo powyżej stanów alarmowych.

IMiGW ostrzega, że przebywanie nad brzegami tych rzek może być niebezpieczne. Mogą występować lokalne zalania i podtopienia oraz utrudnienia w prowadzeniu prac hydrotechnicznych w korytach rzek.(PAP)

sdd/ pz/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)