Notowania

wiadomości
29.01.2014 16:01

IMS: są zainteresowani kupnem zakładu FS Favorit Furniture w Szczytnie

Jest 3 inwestorów zainteresowanych kupnem zakładu meblarskiego FS Favorit Furniture w Szczytnie, dlatego o miesiąc odroczyliśmy proces likwidacji spółki - poinformował w środę pełnomocnik likwidatora Andrzej Iwanow. Zakład w Szczytnie zatrudnia 419 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jest 3 inwestorów zainteresowanych kupnem zakładu meblarskiego FS Favorit Furniture w Szczytnie, dlatego o miesiąc odroczyliśmy proces likwidacji spółki - poinformował w środę pełnomocnik likwidatora Andrzej Iwanow. Zakład w Szczytnie zatrudnia 419 osób.

Informację o potencjalnych inwestorach pełnomocnik likwidatora przekazał podczas środowego posiedzenia Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego.

Na początku stycznia grupa IMS, do której należy zakład w Szczytnie, podjęła decyzję o likwidacji spółki FS Favorit Furniture. Jak podano powodem likwidacji jest słaba sprzedaż mebli, szczególnie na rynku niemieckim, który miał być głównym odbiorcą produkcji. Wówczas kierownictwo spółki zapowiadało, że pierwsze wypowiedzenia z pracy pracownicy mieli otrzymać pod koniec stycznia, jednocześnie deklarowano, że produkcja będzie prowadzona do końca marca.

W środę pełnomocnik likwidatora Andrzej Iwanow powiedział, że rozpoczęcie procesu likwidacyjnego spółki zostanie przesunięte na koniec lutego, a zakończy się pod koniec maja.

"Zgłosili się do nas trzej potencjalni inwestorzy zainteresowani kupnem zakładu w Szczytnie, przed nami rozmowy na temat formy sprzedaży. Są to inwestorzy z branży meblarskiej. Na razie nie mogę powiedzieć więcej, bo obowiązuje nas tajemnica handlowa"- podkreślił Iwanow.

Dodał, że spółka FS Favorit Furniture opracowuje właśnie folder z propozycjami dla zainteresowanych kupnem inwestorów. "Utrzymujemy wciąż produkcję, mamy zamówienia, choć są one na niewielkim poziomie, więc zmuszony jestem wysyłać pracowników na urlop" - podkreślił Iwanow.

Dodał, że właśnie z uwagi na potencjalnych zainteresowanych kupnem zakładu ważne jest, by utrzymać produkcję w firmie.

Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marek Karólewski zadeklarował pomoc w szukaniu inwestora dla szczycieńskiej firmy.

"Sytuacja w branży meblarskiej jest dobra, do nas także zgłaszają się inwestorzy, którzy obiecują utworzenie 400 miejsc pracy, jeśli zostaną objęci ulgami wynikającymi z umieszczenia zakładu w specjalnej strefie ekonomicznej" - dodał.

Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski podkreślił, że najważniejszą kwestią jest uratowanie przed bezrobociem ponad 400-osobowej załogi.

"Warmia i Mazury to region o najsłabszym uprzemysłowieniu i najwyższej stopie bezrobocia, więc utrata każdego miejsca pracy jest bolesna" - zaznaczył Podziewski.

Fabryka Mebli FS Favorit Szczytno jest jednym z kilkudziesięciu producentów mebli skupionych w międzynarodowej grupie IMS Szwajcaria. Jest jednym z największym pracodawców w rejonie Szczytna i jednym z największych w województwie warmińsko-mazurskim. Zakład produkuje meble do jadalni, sypialni, a także młodzieżowe i dziecięce.

Na Warmii i Mazurach stopa bezrobocia jest najwyższa w kraju i wynosi 20,4 proc. W powiecie szczycieńskim bez pracy pozostaje 6 340 osób - stopa bezrobocia wynosi w tym powiecie 24 proc. Prawo do zasiłku ma 1045 osób. (PAP)

ali/ je/ dym/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz