Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie: 60 osób zginęło wskutek paniki koło świątyni hinduistycznej

0
Podziel się

Co najmniej 60 osób poniosło śmierć, a ponad 100 odniosło obrażenia
w wyniku paniki, która wybuchła wśród tysięcy wiernych stłoczonych niedaleko świątyni
hinduistycznej w okręgu Datia w stanie Madhja Pradeś w środkowych Indiach - poinformowała lokalna
policja.

bEpGqhfV

Co najmniej 60 osób poniosło śmierć, a ponad 100 odniosło obrażenia w wyniku paniki, która wybuchła wśród tysięcy wiernych stłoczonych niedaleko świątyni hinduistycznej w okręgu Datia w stanie Madhja Pradeś w środkowych Indiach - poinformowała lokalna policja.

Przedstawiciel policji zastrzegł, że bilans ofiar może wzrosnąć.

Do tragedii doszło w pobliżu świątyni Ratangarah, około 60 km od miasta Datia, kiedy pielgrzymi próbowali przejść przez most na rzece Sindh. Większość ofiar została stratowana na śmierć na moście, inni utonęli w rzece, gdy skacząc z mostu chcieli się ratować.

bEpGqhfX

"Times of India" podaje, że panika wybuchła w chwili, gdy ktoś rozpuścił plotkę o tym, że most jest bliski zawalenia się. Według innych relacji to policja spowodowała panikę, bijąc pielgrzymów pałkami, żeby się nie tłoczyli.

Tragedia miała miejsce podczas obchodzonego przez hindusów święta Navratri (Navaratri) na cześć bogini Durgi. Uroczystości te zwykle przyciągają do świątyń miliony wiernych. Festiwal religijny Navratri obchodzony jest w Indiach pod koniec pory monsunowej. Dziesięcioręka Durga ma niszczyć wszelkie zło, ale jest również łączona z klęskami naturalnymi jak powodzie i susze.

Tratowanie ludzi na śmierć w świątyniach jest stosunkowo częste w Indiach, gdzie na małym terenie gromadzą się często setki, a nawet tysiące wiernych.

W 2008 roku co najmniej 224 osoby zginęły stratowane w świątyni w mieście Dźodhpur na zachodzie Indii. (PAP)

bEpGqhgd

cyk/ mki/

14793259 14793351

bEpGqhgy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)