Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie: Ćwiczą jogę, by wcześniej wyjść z więzienia

0
Podziel się

Więźniowie w indyjskim stanie Madhja Pradeś mogą ubiegać się o
wcześniejsze zwolnienie, jeśli ukończą kurs jogi. Za każde trzy miesiące praktykowania pozycji,
szukania równowagi i ćwiczenia oddechu osadzeni mogą skrócić swoją karę o 15 dni.

bEgsLSpx

Więźniowie w indyjskim stanie Madhja Pradeś mogą ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie, jeśli ukończą kurs jogi. Za każde trzy miesiące praktykowania pozycji, szukania równowagi i ćwiczenia oddechu osadzeni mogą skrócić swoją karę o 15 dni.

Zdaniem władz lekcje te pomagają przestępcom zmniejszyć agresję i poprawić samokontrolę - poinformowało w czwartek BBC. Z programu korzysta około 4 tys. skazanych a wielu z nich myśli o tym, żeby zostać instruktorami.

"Joga jest dobra, by utrzymać formę, uspokoić się, kontrolować gniew i zmniejszyć stres - przekonuje główny inspektor służby więziennej w stanie Madhja Pradeś. - Kiedy więzień uczestniczy w sesjach jogi i spełni kilka innych warunków może ubiegać się o skrócenie kary, jeśli naczelnik jego więzienia go poleci".

bEgsLSpz

Więźniowie mogą zdobywać dodatkowe punkty zapisując się również na kursy czytania lub zdobywając dodatkowe wykształcenie.

Jeden z więźniów, który obecnie jest instruktorem uważa, że joga pozwala "wygnać złe myśli". "To właśnie te myśli sprawiły, że zostałem kryminalistą. Mam nadzieję, że po wyjściu z więzienia będziemy mogli wykorzystać to czego się nauczyliśmy do promowania jogi w społeczeństwie, tak by ludzie nie popełniali przestępstw" - powiedział. (PAP)

keb/ ap/

int.

bEgsLSqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)