Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie: Już 5 zatrzymanych w związku z zamachem na sąd w Delhi

0
Podziel się

Do pięciu wzrosła w czwartek liczba osób zatrzymanych w związku ze
środowym zamachem bombowym przed budynkiem sądu najwyższego w Delhi, w którym zginęło 12 osób, a
ponad 80 zostało rannych.

bEhzTptx

Do pięciu wzrosła w czwartek liczba osób zatrzymanych w związku ze środowym zamachem bombowym przed budynkiem sądu najwyższego w Delhi, w którym zginęło 12 osób, a ponad 80 zostało rannych.

Policja poinformowała, że funkcjonariusze zatrzymali w mieście Kisztwar w Kaszmirze właściciela kafejki internetowej Global Cyber, jego brata i pracownika. Z kafejki tej miał być wysłany e-mail, w którym do zamachu przyznała się powiązana z Al-Kaidą grupa Harkat-ul-Jihad Islami, mająca bazy w Pakistanie i Bangladeszu.

Siły bezpieczeństwa w indyjskim Kaszmirze wyraziły wątpliwość, czy za zamachem stoi właśnie ta grupa, która - jak twierdzą - od dawna nie była czynna w regionie i nie wykorzystywałaby kawiarenki internetowej, aby przyznać się do tego czynu.

bEhzTptz

Miejscowe media podały w czwartek, że w Kaszmirze zatrzymano kolejne dwie osoby podejrzane o związki z zamachem. Nie wiadomo jednak, czy mają one coś wspólnego z kafejką internetową.

Do środowego zamachu w Delhi przyznało się także odpowiedzialne za wiele zamachów w Indiach ugrupowanie Indyjscy Mudżahedini.

W e-mailu zagroziło ono też wysadzeniem w powietrze w przyszły wtorek centrum handlowego. (PAP)

jo/ mc/

bEhzTptF

9743168

bEhzTpua
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)