Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie: Sześciu mężczyzn podejrzanych o zgwałcenie młodej kobiety

0
Podziel się

Indyjska policja zatrzymała 10 mężczyzn i zarzuciła sześciu z nich
zgwałcenie 21-latki na południu kraju - poinformowała w piątek funkcjonariuszka policji. Od roku w
Indiach trwa debata nt. przemocy seksualnej, wywołana przez brutalny gwałt zbiorowy w Delhi.

bEpNBolh

Indyjska policja zatrzymała 10 mężczyzn i zarzuciła sześciu z nich zgwałcenie 21-latki na południu kraju - poinformowała w piątek funkcjonariuszka policji. Od roku w Indiach trwa debata nt. przemocy seksualnej, wywołana przez brutalny gwałt zbiorowy w Delhi.

Według przedstawicielki policji Moniki Bharadwaj młoda kobieta o imieniu Smitha twierdzi, że została dwukrotnie uprowadzona i zgwałcona w portowym mieście Karaikkal, na terytorium związkowym Puduććeri.

21-latka trafiła do szpitala. W wyniku gwałtu nie odniosła jednak poważnych obrażeń.

bEpNBolj

Kobieta została porwana przez trzech mężczyzn, gdy ok. północy we wtorek wracała ze spotkania. Po trzech godzinach wypuszczono ją. Zadzwoniła do znajomych, prosząc o pomoc, ale zanim ci zdążyli ją znaleźć, porwało ją siedmiu innych mężczyzn. Samochodem zabrali ją w nieznane miejsce i tam wielokrotnie zgwałcili - relacjonowała funkcjonariuszka policji.

Obecnie zatrzymani są przesłuchiwani. Policja próbuje ustalić, czy się znali czy też należeli do dwóch oddzielnych grup.

Do ataku doszło kilka dni po rocznicy brutalnego gwałtu zbiorowego w Delhi. 16 grudnia 2012 r. sześciu sprawców zaatakowało młodą studentkę i jej towarzysza w prywatnym autobusie, do którego para wsiadła wracając z kina. Kobieta został wielokrotnie zgwałcona; parę pobito przed wyrzuceniem z pojazdu na drogę. Po dwóch tygodniach 23-latka zmarła w szpitalu w Singapurze w wyniku obrażeń.

Brutalna napaść wywołała oburzenie w kraju. Wybuchły protesty uliczne. W odpowiedzi rząd Indii wprowadził surowsze kary za napaści seksualne i inne przestępstwa wobec kobiet, np. handel kobietami czy atakowanie ich kwasem. Utworzono też sieć specjalnych sądów, które zajmują się wyłącznie sprawami dotyczącymi przemocy seksualnej.

bEpNBolp

We wrześniu sąd w Delhi skazał na karę śmierci przez powieszenie czterech mężczyzn, którzy zgwałcili 23-latkę. Miesiąc wcześniej niepełnoletni sprawca został skazany na trzy lata pobytu w zakładzie poprawczym. Szósty z oskarżonych popełnił samobójstwo w areszcie.(PAP)

jhp/ mc/

15378648 15377238 arch.

bEpNBolK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)