Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie: Wyrok ws. nieletniego sprawcy gwałtu odłożony do 19 sierpnia

0
Podziel się

Wyrok w sprawie jednego ze sprawców brutalnego gwałtu zbiorowego na
studentce został odłożony do 19 sierpnia. Napastnik nie był pełnoletni, gdy dopuścił się
przestępstwa - poinformował w poniedziałek adwokat oskarżonego Rajesh Tiwari.

bEpEOfoB

Wyrok w sprawie jednego ze sprawców brutalnego gwałtu zbiorowego na studentce został odłożony do 19 sierpnia. Napastnik nie był pełnoletni, gdy dopuścił się przestępstwa - poinformował w poniedziałek adwokat oskarżonego Rajesh Tiwari.

Sąd zdecydował się odłożyć wydanie wyroku, ponieważ ma jeszcze wysłuchać petycji ws. prawnej definicji osoby niepełnoletniej - poinformował Tiwari.

Oskarżony miał 17 lat w grudniu 2012 roku, gdy dopuścił się gwałtu. Indyjskie prawo zabrania ujawniania jego tożsamości, choć ukończył już 18 lat. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności, które spędziłby w zakładzie poprawczym.

bEpEOfoD

Ofiarą tego przestępstwa był 23-letnia studentka fizjoterapii, która została brutalnie zgwałcona, a następnie dotkliwie pobita. Po dwóch tygodniach młoda kobieta zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Sprawa wywołała w Indiach falę oburzenia i protestów ulicznych.

Zgodnie z oficjalnymi statystykami średnio co 14 godzin w Delhi dochodzi do gwałtu, a kobiety w całym Indiach narażone są na zastraszanie i przemoc o podłożu seksualnym.(PAP)

fit/ ro/

14325734 arch.

bEpEOfpe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)