Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie: Zwodowano pierwszy lotniskowiec krajowej produkcji

0
Podziel się

Pierwszy zaprojektowany i zbudowany w Indiach lotniskowiec
zwodowano w poniedziałek w stoczni Koczin w stanie Kerala na południowym zachodzie kraju. Minister
obrony Arackaparambil Kurie Antoni podkreślił z tej okazji, że Indiom potrzebne są nowoczesne siły
morskie.

bErhtgvF

Pierwszy zaprojektowany i zbudowany w Indiach lotniskowiec zwodowano w poniedziałek w stoczni Koczin w stanie Kerala na południowym zachodzie kraju. Minister obrony Arackaparambil Kurie Antoni podkreślił z tej okazji, że Indiom potrzebne są nowoczesne siły morskie.

Prace nad wyposażeniem pierwszego indyjskiego lotniskowca mają potrwać do 2016 roku. Potem przeprowadzona zostanie seria testów i w 2018 roku "INS Vikrant" rozpocznie służbę. Według indyjskich mediów koszty budowy lotniskowca wyniosą (w przeliczeniu) 3,8 miliarda euro.

Jednostka ma 260 metrów długości i 60 metrów szerokości. Stal do jej budowy dostarczyła jedna z państwowych firm indyjskich. Załoga "INS Vikrant" będzie liczyła 1450 osób. Z lotniskowca będą mogły korzystać myśliwce MiG-29K produkcji rosyjskiej, indyjskie samoloty LCA i produkowane przez Rosjan śmigłowce Kamow.

bErhtgvH

Indie konsekwentnie rozbudowują swe siły morskie. W sobotę uruchomiono reaktor pierwszego zbudowanego w tym kraju okrętu podwodnego z napędem atomowym. (PAP)

az/ ro/

14365827 14365668,Int.

bErhtgwi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)