Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
powódź
18.01.2013 08:16

Indonezja: Powodzie w Dżakarcie, 11 ofiar

Jedenaście osób zginęło, w tym dzieci, a ponad 18 tysięcy straciło dach nad głową od wtorku w powodziach, które nawiedziły stolicę Indonezji, Dżakartę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Jedenaście osób zginęło, w tym dzieci, a ponad 18 tysięcy straciło dach nad głową od wtorku w powodziach, które nawiedziły stolicę Indonezji, Dżakartę - poinformowały dziś władze. To najpoważniejsze takie podtopienia w stolicy od 2007 roku._ _

_ - Powodzie nie ustąpiły; od 15 stycznia zginęło 11 osób, w tym pięć z powodu porażenia prądem _ - powiedział rzecznik agencji zarządzania kryzysowego Sutopo Purwo Nugroho.

Dodał, że sytuacja jest pod kontrolą, ale ogłoszono najwyższy stopień alertu. Powodzie są wywołane przez wyjątkowe obfite deszcze sezonowe. Wśród ofiar jest dwoje dzieci, w wieku dwóch i 13 lat. Ponad 18 tys. ludzi straciło domy.

Policja i wojsko dostarczyły ponad 40 pontonów, które są wykorzystywane do ewakuowania ludzi oraz dostarczania jedzenia i środków pierwszej potrzeby mieszkańcom uwięzionym przez żywioł.

Zobacz zdjęcia z powodzi w Dżakarcie

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/indonezja-powodz-w-dzakarcie-g485129.html) W czwartek powodzie sparaliżowały część Dżakarty, w tym jej dzielnice biznesową i rządową. W piątek sytuacja wraca do normy, ale w centrum miasta utrzymuje się wysoki poziom wody. Ambasady Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii są podtopione, podobnie jak wiele luksusowych hoteli i drapaczy chmur w dzielnicy finansowej. Woda nie oszczędziła też centrów handlowych, w których znajdują się sklepy luksusowych marek jak Gucci czy Hermes.

Nie działają szkoły i biura. Międzynarodowe lotnisko pracuje normalnie, ale podróżni mają problem, by się na nie dostać, ponieważ ruch uliczny i transport w 14-milionowej metropolii niemal ustały. W niektórych miejscach stolicy woda sięgała dwóch metrów. Główna ulica w sercu miasta widziana z powietrza przypominała mulistą rzekę - relacjonuje agencja AP.

Czytaj więcej w Money.pl
Powódź odcięła 14 milionowe miasto Sparaliżowana jest znaczna cześć zamieszkanego przez 14 mln ludzi miasta.
Alarm w Wielkiej Brytanii. Najgorzej od 70 lat? Obfite opady deszczu i silny wiatr w Wielkiej Brytanii. W całym kraju ogłoszono alarmy powodziowe. Są ofiary śmiertelne.
Koniec akcji ratowniczej. Jest 46 ofiar W nocy zakończono akcję poszukiwawczą, w której uczestniczyło ponad 1000 osób. Do tragedii doszło w południowo-zachodniej części Chin.
Tagi: powódź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz