Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ingolf Wunder wystąpi w sobotę z NOSPR

0
Podziel się

Laureat II nagrody tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego
im. Fryderyka Chopina, Austriak Ingolf Wunder, wystąpi w najbliższą sobotę podczas koncertu
Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

bEhJAuOd

Laureat II nagrody tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, Austriak Ingolf Wunder, wystąpi w najbliższą sobotę podczas koncertu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w koncercie z NOSPR miał wystąpić laureat Konkursu. Nie będzie to jednak zwyciężczyni, Rosjanka Julianna Awdiejewa, lecz Wunder.

"Nie było mowy o tym, że z orkiestrą wystąpi zdobywca I nagrody, lecz któryś z laureatów. Zobowiązania koncertowe Awdiejewej nie pozwoliły jej na przyjazd na Śląsk w ten najbliższy weekend. Jesteśmy jednak przekonani, że w niedalekiej przyszłości wystąpi ona w Katowicach" - powiedziała PAP specjalistka ds. PR w katowickim zespole, Jowita Kokosza.

bEhJAuOf

Wunder - ulubieniec publiczności Konkursu Chopinowskiego i części krytyków - z towarzyszeniem NOSPR wykona Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina, zaprezentowany w Warszawie podczas finału konkursu.

Orkiestra zagra również nokturn c-moll op. 48 nr 1 F. Chopina, w instrumentacji Charlesa Bodmana Rae. Będzie to prawykonanie dzieła, zinstrumentowanego z okazji 200. rocznicy urodzin Chopina, dedykowanego Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i Jackowi Kaspszykowi.

Koncert zakończy IV Symfonia Roberta Schumanna. Całość poprowadzi Jacek Kaspszyk - szef muzyczny katowickiej orkiestry.

Koncert odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, w sali koncertowej im. Fitelberga. (PAP)

bEhJAuOl

kon/ hes/

bEhJAuOG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)