Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Inspektor Ryszard Wiśniewski nowym komendantem lubuskiej policji

0
Podziel się

Inspektor Ryszard Wiśniewski został nowym komendantem lubuskiej
policji. W środę spotkał się ze swoimi współpracownikami - poinformował PAP rzecznik komendy
wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim podkom. Sławomir Konieczny.

bDJlcEhx

Inspektor Ryszard Wiśniewski został nowym komendantem lubuskiej policji. W środę spotkał się ze swoimi współpracownikami - poinformował PAP rzecznik komendy wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim podkom. Sławomir Konieczny.

Wiśniewski zastąpił na stanowisku Leszka Marca, który po odejściu z Gorzowa objął stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Opolu.

Nowy komendant służbę w policji rozpoczął w 1983 r. jako dzielnicowy. Od 1992 roku był naczelnikiem wydziału prewencji w Komendzie Rejonowej Policji Łódź Polesie. W latach 1999-2000 kierował wydziałem wspomagania dowodzenia Command Control. W 2003 r. kierował jednym z łódzkich komisariatów, skąd w 2007 r. awansował na stanowisko dowódcy oddziału prewencji policji w Łodzi. W czerwcu 2009 r. objął stanowisko komendanta miejskiego policji w Łodzi, które zajmował do lutego br.

bDJlcEhz

Za najważniejsze w swoich działaniach nowy komendant uważa rzetelne i profesjonalne wykonywanie obowiązków przez podległych mu funkcjonariuszy oraz dbanie o dobry wizerunek policji. Jego zdaniem praca policjantów powinna być oceniana na podstawie sprawności, szybkości i skuteczności ich działania.

Wiśniewski ma 49 lat. Za swoją pracę wyróżniony został: Brązową Odznaką "Zasłużony Policjant" oraz Brązowym i Srebrnym "Krzyżem Zasługi", a także Srebrną Odznaką "Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej". (PAP)

mrd/bos/

bDJlcEia
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)