Notowania

instytut
16.03.2010 15:23

Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - państwowym instytutem badawczym

Instytutowi Hodowli i Aklimatyzacji Roślin (IHiAR) w Radzikowie rząd nadał status państwowego instytutu badawczego. Placówka ta ma wspierać realizację Strategię Rozwoju Kraju w latach 2007-2015. Zajmuje się ona postępem biologicznym w produkcji roślinnej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Instytutowi Hodowli i Aklimatyzacji Roślin (IHiAR) w Radzikowie rząd nadał status państwowego instytutu badawczego. Placówka ta ma wspierać realizację Strategię Rozwoju Kraju w latach 2007-2015. Zajmuje się ona postępem biologicznym w produkcji roślinnej. *

Instytut powstał w 1951 r. i od tego czasu wyniki jego badań oraz prac rozwojowych decydują o postępie biologicznym w produkcji roślinnej w kraju. Dzięki pracom tej placówki, Polska ma swoją narodową hodowlę roślin uprawnych opartą na rodzimej tradycji i wiedzy praktycznej.

Instytut, jako najdłużej działająca jednostka w sektorze hodowlano-nasiennym, ma doświadczenie w realizacji programów badawczo-rozwojowych. Obecnie zajmuje się wieloletnim programem - "ulepszanie roślin dla zrównoważonych agroekosystemów, wysokiej jakości żywności i produkcji roślinnej na cele nieżywnościowe".

Od 1996 r. Instytut pełni również rolę koordynatora i wykonawcy Krajowego Programu Ochrony Zasobów Genowych Roślin Użytkowych. (PAP)

awy/ drag/

Tagi: instytut, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz