Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Instytut Lecha Wałęsy przedłużył rekrutację do Akademii Obywatelskiej

0
Podziel się:

Do 15 sierpnia Instytut Lecha Wałęsy przedłużył rekrutację do Akademii
Obywatelskiej, której druga edycja odbędzie się między 28 września a 2 października w Trójmieście.
Poza b. prezydentem z jej uczestnikami spotkają się m.in. prof. Zygmunt Bauman i prof. Benjamin
Barber.

Do 15 sierpnia Instytut Lecha Wałęsy przedłużył rekrutację do Akademii Obywatelskiej, której druga edycja odbędzie się między 28 września a 2 października w Trójmieście. Poza b. prezydentem z jej uczestnikami spotkają się m.in. prof. Zygmunt Bauman i prof. Benjamin Barber.

Akademia Obywatelska to projekt skierowany do młodych liderów życia publicznego z państw Unii Europejskiej oraz państw Partnerstwa Wschodniego. Uczestnicy wezmą udział w sesjach, panelach, warsztatach oraz spotkaniach z przedstawicielami świata kultury, biznesu i polityki.

Swój udział w tegorocznej edycji Akademii potwierdzili już: światowej sławy polski socjolog i filozof, jeden z twórców koncepcji postmodernizmu prof. Zygmunt Bauman oraz amerykański politolog, autor m.in. bestsellera "Dżihad kontra McŚwiat" prof. Benjamin Barber.

Chętni do udziału w organizowanej przez Instytut Lecha Wałęsy międzynarodowej szkole letniej nie mogą mieć więcej niż 35 lat, muszą znać język angielski oraz mieć udokumentowane zaangażowanie w działalność publiczną i społeczną.

Formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie internetowej instytutu: www.ilw.org.pl/en/ca. Partnerami Akademii Obywatelskiej są Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Fundacja Konrada Adenauera, Instytut Obywatelski, Kostrzewa PR.

Akademia jest programem towarzyszącym Europejskiemu Forum Nowych Idei, które jest organizowane przez PKPP Lewiatan z okazji polskiej prezydencji.

Instytut Lecha Wałęsy powstał w 1995 roku. Jego celem jest "skupianie wielu środowisk społecznych wokół ciągle aktualnych idei i postulatów decentralizacji państwa, upowszechniania zasad moralnych w działalności politycznej i konieczności pielęgnowania tradycji niepodległościowej".

Celem działania Instytutu jest też "stworzenie zaplecza eksperckiego dla Lecha Wałęsy, które pozwala działać na rzecz Polski, tak w kraju jak i za granicą". (PAP)

mzk/ son/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)