Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
putin
24.09.2006 18:38

Interwencja u Putina

Tony Blair jest zaniepokojony rosyjskimi groźbami pozbawienia koncernu Shell licencji na eksploatację złóż ropy i gazu na Sachalinie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA /Richard Lewis)
PAP limit ost wyk.: 14.12.2005

*Premier Wielkiej Brytanii Tony Blair dał wyraźnie do zrozumienia prezydentowi Władimirowi Putinowi, iż jest zaniepokojony rosyjskimi groźbami pozbawienia brytyjsko-holenderskiego koncernu naftowego Shell licencji na eksploatację złóż ropy i gazu na Sachalinie - pisze tygodnik "Observer". *W ubiegłym tygodniu rosyjskie Ministerstwo ds. Zasobów Mineralnych zawiesiło wcześniej wydaną licencję operacyjną dla Shella i jego dwóch japońskich partnerów w odniesieniu do ukończonego w 80% projektu Sachalin-2, wskazując na względy ochrony środowiska.

Zasoby ropy, które Shell miał eksploatować wraz z Mitsui i Mitsubishi, oceniane są na 4,5 mld baryłek, zaś uruchomienie produkcji kosztowało jak dotąd ok. 20 mld dol.

Obok Downing Street także brytyjski MSZ oraz ministerstwo handlu i przemysłu zakomunikowały rządowi Rosji, iż nie satysfakcjonuje ich oficjalny powód zawieszenia licencji.

_ " _MSZ sądzi, iż ewentualne zastrzeżenia (rosyjskiego rządu) w zakresie ochrony środowiska powinny zostać rozpatrzone w drodze negocjacji i w żadnym stopniu nie mogą być przesądzane na mocy jednostronnej decyzji" - przedstawia stanowisko resortu "Observer".

Tagi: putin, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz