Notowania

interwencja w syrii
26.08.2013 21:35

Interwencja w Syrii. Brytyjski atomowy okręt podwodny czeka

Brytyjski atomowy okręt podwodny uzbrojony w pociski manewrujące czeka na rozkazy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

Brytyjska marynarka wojenna przygotowuje się do udziału w ewentualnym wspólnym z USA zaatakowaniu celów w Syrii pociskami manewrującymi - poinformowały brytyjskie media.

Według cytowanych przez nie źródeł rządowych premier David Cameron będzie kontynuował rozmowy na ten temat z prezydentem USA Barackiem Obamą i innymi przywódcami zagranicznymi. W razie uzgodnienia decyzji o ataku nastąpiłby on w ciągu tygodnia.

Jak podają media, na sąsiadującym z Syrią akwenie znajduje się już brytyjski atomowy okręt podwodny uzbrojony w pociski manewrujące. Ponadto na Morzu Śródziemnym odbywa obecnie planowe ćwiczenia zespół szybkiej interwencji Royal Navy, który tworzą desantowy okręt-dok HMS Bulwark, lotniskowiec śmigłowcowy HMS Illustrious oraz fregaty HMS Westminster i HMS Montrose.

W bazie Królewskich Sił Powietrznych (RAF) Akrotiri na Cyprze, odległej od potencjalnych celów w Syrii zaledwie o 200 do 300 kilometrów, stacjonuje pewna liczba brytyjskich samolotów bojowych. Dodatkowe samoloty mogłyby tam przybyć w krótkim czasie.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier przerywa urlop przez Syrię Rzecznik brytyjskiego rządu nie wykluczył, że Izba Gmin zbierze się jeszcze przed końcem letnich wakacji parlamentarnych.
Asad w rosyjskiej gazecie: To terroryści Syryjski przywódca ostrzegł, że jeśli Stany Zjednoczone mimo wszystko zdecydują się na akcję zbrojną lub nawet interwencję w Syrii, to doznają fiaska.
Rosja zaniepokojona postawą USA wobec Syrii Władze Syrii zgodziły się, by inspektorzy ONZ zbadali tereny pod Damaszkiem, gdzie 21 sierpnia miało dojść do ataku chemicznego.
Tagi: interwencja w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz