Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Inwigilacja w USA. Obama rozmawiał z komputerowymi gigantami

0
Podziel się:

W dyskusji wzięli udział przedstawiciele Apple, Google, AT&T i jeden ze współwynalazców internetu.

Inwigilacja w USA. Obama rozmawiał z komputerowymi gigantami
(PAP/EPA)

W związku ze skandalem wokół penetrowania internetu przez służby specjalne USA prezydent Barack Obama rozmawiał w czwartek z czołowymi osobistościami z branży technicznego zabezpieczenia sieci - poinformował waszyngtoński portal polityczny Politico.

Według cytowanych przez niego anonimowych źródeł w spotkaniu uczestniczyli między innymi kierujący firmą komputerową Apple Tim Cook, szef telekomunikacyjnego giganta AT&T Randall Stevenson oraz pracujący obecnie dla koncernu Google jeden ze współwynalazców internetu Vint Cerf. Dyskusja dotyczyła nadzorowania globalnej sieci, ale bliższych szczegółów na ten temat nie podano.

Ujawniane od początku czerwca przez byłego zewnętrznego współpracownika amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edwarda Snowdena materiały wywołują wrażenie, że ta podległa rządowi instytucja wedle swego wyboru przeglądała i gromadziła dane na temat użytkowników internetu. Firmy odpowiedzialne za techniczne zaplecze internetu zdecydowanie zaprzeczają, by pozwalały władzom USA na bezpośredni dostęp do swych serwerów.

Obama konsekwentnie broni postępowania NSA twierdząc, że działalność agencji jest legalna i niezbędna dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja rozczarowana słowami Putina Chodzi o decyzję prezydenta USA, który odwołał wizytę w Moskwie, gdzie na początku września miał się spotkać z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
Obama: To powrót do zimnej wojny Choć USA i Rosją nie mają umowy o ekstradycji, Waszyngton domagał się od Moskwy odesłania byłego współpracownika wywiadu USA Edwarda Snowdena, by stanął przed sądem.
Microsoft brał udział w szpiegostwie? Tak wynika z doniesień brytyjskiego dziennika The Guardian.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)