Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Irak: 16 zabitych w zamachu bombowym w sunnickiej dzielnicy Bagdadu

0
Podziel się:

Co najmniej 16 osób zginęło w poniedziałek w wybuchach dwóch bomb,
które eksplodowały wewnątrz namiotu dla uczestników ceremonii pogrzebowej w zamieszkanej głównie
przez sunnitów dzielnicy Bagdadu - poinformowały policja i służby medyczne.

bEDujVsl

Co najmniej 16 osób zginęło w poniedziałek w wybuchach dwóch bomb, które eksplodowały wewnątrz namiotu dla uczestników ceremonii pogrzebowej w zamieszkanej głównie przez sunnitów dzielnicy Bagdadu - poinformowały policja i służby medyczne.

Według nich zamach bombowy w dzielnicy Adhamija, który spowodował ponadto ranienie 30 ludzi, jest już trzecim w ciągu tygodnia aktem terroru w Bagdadzie, skierowanym przeciwko namiotom z żałobnikami. Podobny atak w znanej jako Miasto Sadra dzielnicy szyickiej spowodował w sobotę 85 ofiar śmiertelnych.

"Wszyscy przygotowywali się do obiadu, zanim nastąpiła pierwsza eksplozja, a gdy do niej doszło i ludzie zbiegli się, by zbadać sytuację, wybuchła druga bomba" - powiedział Reuterowi obecny na miejscu policjant Hassan al-Kurajszi.

bEDujVsn

"Wszystko utonęło w chaosie. Wokół widać kałuże krwi, części ciał i buty" - dodał.

Na razie nikt nie zadeklarował odpowiedzialności za poniedziałkowy zamach. Od początku bieżącego roku w Iraku znacznie nasiliły się akty przemocy skierowane przeciwko szyickiej większości i agendom zdominowanego przez nią rządu. Ataki te podejmują sunniccy rebelianci zachęceni przykładem swych syryjskich współwyznawców, którzy walczą z popieranym przez szyicki Iran reżimem prezydenta Baszara el-Asada.

Według ONZ tylko w sierpniu w zamachach terrorystycznych zabito około 800 Irakijczyków. Niektóre incydenty z ostatnich tygodni wskazują, że szyickie milicje, rzadko podejmujące dotąd akcje odwetowe, zaczęły również częściej sięgać po przemoc. (PAP)

dmi/ mc/

bEDujVst

14637839

bEDujVsO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)