Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Irak: Co najmniej 64 zabitych w zamachach bombowych

0
Podziel się

Co najmniej 64 osoby zginęły, a ponad 150 zostało rannych we
wtorkowej serii zamachów bombowych w Iraku, głównie w stolicy kraju, Bagdadzie - poinformowały
policja i lokalne media.

bErmdBEB

Co najmniej 64 osoby zginęły, a ponad 150 zostało rannych we wtorkowej serii zamachów bombowych w Iraku, głównie w stolicy kraju, Bagdadzie - poinformowały policja i lokalne media.

Do skoordynowanych wybuchów samochodów pułapek doszło w sześć dni po serii zamachów bombowych, w których w Bagdadzie i na jego przedmieściach zginęło około 70 ludzi, a 200 zostało rannych.

Irackie władze nie są w stanie powstrzymać ataków, które falami, niemal co tydzień od początku lata, przetaczają się przez stolicę Iraku.

bErmdBED

Według ekspertów, zamachy te mają podsycać konflikt na tle wyznaniowym i prowadzić do destabilizacji kraju, który w 10 lat po amerykańskiej inwazji i obaleniu Saddama Husajna stara się odzyskać stabilność polityczną i bezpieczeństwo. Spirala przemocy zbiega się z rosnącym niezadowoleniem sunnickiej mniejszości, uprzywilejowanej za czasów Husajna.

ONZ i liczni dyplomaci apelowali do rządu szyickiego premiera Nuriego al-Malikiego o przyjęcie reform, aby uniknąć dalszego marginalizowania sunnitów, którzy mogą być rekrutowani przez ekstremistów.

Jednak w odpowiedzi na przemoc rząd nasilił kampanię przeciwko sunnickim rebeliantom i dochodzi do licznych aresztowań sunnitów. (PAP)

sp/

bErmdBEJ

14506522

bErmdBFe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)