Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irak
28.10.2006 17:35

Irak: Maliki i Bush za szybszym szkoleniem irackich sił bezpieczeństwa

W trakcie sobotniej telekonferencji premier Iraku Nuri al-Maliki i prezydent USA George W. Bush uzgodnili przyspieszenie szkolenia irackich sił bezpieczeństwa, co położyło kres utrzymującemu się od tygodnia jawnemu napięciu między obu rządami.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W trakcie sobotniej telekonferencji premier Iraku Nuri al-Maliki i prezydent USA George W. Bush uzgodnili przyspieszenie szkolenia irackich sił bezpieczeństwa, co położyło kres utrzymującemu się od tygodnia jawnemu napięciu między obu rządami. *

"Nie ma żadnych zadrażnień w stosunkach (z Malikim). Prezydent jest naprawdę bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki działa premier" - powiedział dziennikarzom w bazie lotniczej Andrews pod Waszyngtonem rzecznik Białego Domu Tony Snow po zakończeniu 50- minutowej telekonferencji.

"Uzgodniliśmy przyspieszenie szkolenia irackich sił bezpieczeństwa w celu przejęcia odpowiedzialności za bezpieczeństwo przez rząd Iraku" - głosi wydane po telekonferencji oświadczenie biura Malikiego.

Szef irackiego rządu popadł w ubiegłym tygodniu w zatarg z ambasadorem USA w Bagdadzie Zalmayem Khalilzadem, gdy ten zadeklarował, iż Maliki realizuje zaakceptowany przez Amerykanów terminarz stabilizowania Iraku. W odpowiedzi premier oświadczył, że w Iraku nikt nie może narzucać terminarzy.

Łagodząc konflikt, Maliki i Khalilzad wydali w piątek wspólne oświadczenie, według którego rząd Iraku kieruje się "wytycznymi czasowymi" politycznego procesu stabilizacji. (PAP)

dmi/ ap/

2742

Tagi: irak, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz