Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irak
19.02.2006 10:26

Irak: Nowa seria ataków - zginęło 5 ludzi, znaleziono 3 ciała zabitych

19.2.Baghdad (PAP/AFP,AP) - W serii zamachów w niedzielę rano w Iraku zginęło co najmniej pięć osób, w tym generał irackiej policji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*19.2.Baghdad (PAP/AFP,AP) - W serii zamachów w niedzielę rano w Iraku zginęło co najmniej pięć osób, w tym generał irackiej policji. *

Na przedmieściach Bagdadu, w szyickim Mieście Sadra, znaleziono też ciała trzech zastrzelonych ludzi. Ofiary miały związane ręce i opaski na oczach.

W odległości około 60 kilometrów na północ od Bagdadu w zasadzce, zorganizowanej przez rebeliantów, zginęło czterech irackich kierowców, przewożących ciężarówkami materiały budowlane do amerykańskiej bazy wojskowej. Napastnicy zmusili konwój do zatrzymania a następnie wystrzelali wysiadających z pojazdów na ich polecenie ludzi. Samochody podpalono.

Pod Kirkukiem na północy Iraku eksplodowała bomba, podłożona na trasie patrolu. Wybuch nastąpił w momencie przejazdu samochodu, którym jechał szef centrum operacyjnego policji w Kirkuku, odpowiedzialny też za sprawy ludności arabskiej w tym kurdyjskim mieście, generał policji Hatim Chalaf al-Obajdi.

Inny zamach, przeprowadzony w niedzielę rano w rejonie Faludży na zachód od Bagdadu nie przyniósł ofiar śmiertelnych - poważnie rannych zostało jednak dwu policjantów irackich. (PAP)

hb/ malk/

0916,0741,0874

Tagi: irak, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz