Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irak
13.02.2006 18:44

Irak: Ostatnie ultimatum w sprawie niemieckich zakładników

13.2.Bagdad (PAP/Reuters) - Arabska telewizja satelitarna Al- Arabija nadała w poniedziałek materiał wideo, na którym porywacze dwóch uprowadzonych w Iraku Niemców po raz ostatni żądają spełnienia swych żądań, jeśli życie zakładników ma być uratowane.

Podziel się
Dodaj komentarz

*13.2.Bagdad (PAP/Reuters) - Arabska telewizja satelitarna Al- Arabija nadała w poniedziałek materiał wideo, na którym porywacze dwóch uprowadzonych w Iraku Niemców po raz ostatni żądają spełnienia swych żądań, jeśli życie zakładników ma być uratowane. *

Na pokazanych przez Al-Arabiję fragmentach nagrania widać dwóch siedzących na ziemi Niemców, za którymi stoi trzech uzbrojonych i zamaskowanych mężczyzn, podczas gdy czwarty terrorysta odczytuje oświadczenie.

Rene Brauenlich i Thomas Nitzschke z firmy Cryotec Anlagenbau z Bennewitz koło Lipska zostali uprowadzeni 24 stycznia w Bajdżi, około 200 kilometrów na północ od Bagdadu. Pomagali tam w budowie zakładu wytwarzania detergentów przy największej irackiej rafinerii ropy naftowej. Zostali porwani w zaledwie kilka dni po podjęciu pracy w Iraku. (PAP)

dmi/ mc/

7042 arch.

Tagi: irak, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz